Irská zpěvačka, klávesistka a skladatelka Enya byla díky své slávě přezdívána královnou nového věku. Za svou hudební kariéru prodala milióny desek po celém světě, a vzhledem k tomu, že ji večírky a honosné párty nikdy nebavily, své vydělané peníze mohla investovat do nemovitosti.

Enya nezvolila žádné moderní luxusní sílo, ale rovnou hrad v Irsku. Hrad Manderley byl postaven na počest nástupu královny Viktorie na trůn. Zpěvačka jedinečnou nemovitost koupila v roce 1997 a od té doby omezila svá vystoupení na minimum.

Nemá ráda společnost a drží se v ústraní

Žije si v soukromí ve své obří nemovitosti a společnost jí dělá jen několik koček a zaměstnanci, kteří se o ni starají. Jelikož si své soukromí velmi chrání a bojí se o sebe, hrad hlídá několik desítek kamer, bran, světel a dalších zabezpečovacích prvků.

Strach u ní započal už roku 2005 kdy se do jejího sídla vloupal vyšinutý fanoušek, který svázal zpěvačky služebnou a snažil se najít i Enyu samotnou. Ta se skrývala v jednom ze svých pokojů a strachy prý téměř nemohla dýchat.

Nestýká se ani s rodinou a muže k životu nepotřebuje

Její strýc pro deník The Sun prohlásil, že se s ní ani on, ani zbytek rodiny nestýká. Prý je velmi samotářská a žije si sama ve svém přepychu. Nedává nic na sociální sítě, nevyhledává společenské akce a dokonce ani nespolupracuje na žádných reklamách.

"Můj uzavřený životní styl dráždí spoustu lidí. Nepotřebuji názor někoho jiného. To, že nechci chodit do nočních klubů, není trestný čin," řekla v jednom z mála rozhovorů, protože se vyhýbá i kontaktu s novináři.

Po jejím boku nenajdete ani žádného partnera. Prý je raději sama se svými náladami a pocity. Celý život je prý oddaná hudbě, která je její pravou láskou, proto už jí v srdci nezbylo místo pro lásku k mužům. A i když si někteří lidé myslí, že je Enya smutná, není to tak, je prý takhle naprosto šťastná.

Zdroje: The Sun, The Mirror, Daily Mail

Související články