Nedávno oslavila třicetiny a až nyní je se sebou spokojená. Mnozí v ní stále vidí malou Hermionu, kterou si coby desetiletá Emma Watson zahrála a se kterou následně rostla. Dle jejích slov byla na slávu moc mladá a nevěděla, co se sebou.

„Celý můj život mě děsil, teď se poprvé za celou dobu cítím být sama sebou,“ svěřila se v rozhovoru pro Elle. Role hodné holky jí seděla a obdobné herecké nabídky na roli slušňaček se jen hrnuly. Její pohled k tomu totiž přímo vybízí.

Emma by snad raději Hermionu nehrála

„Bála jsem se tak velkého zájmu. Lidé se mě pořád ptali, jaký mám názor na tohle a jaký na tamto. Vůbec jsem nevěděla, jak odpovědět. Tenkrát jsem na spoustu věcí prostě žádný názor ještě neměla. Byla jsem dítě. Přitom po mně pořád někdo něco chtěl,“ řekla Emma pro změnu magazínu Porter.

V dětství jí bylo předně líto, že si nemůže jít kopat s míčem před dům, jít si koupit zmrzlinu nebo si obyčejně povídat na ulici. O to všechno ji připravila Hermiona, Příliš brzy se z dítěte stala ženou, která se musí rozhodovat sama za sebe.

Role Hermiony ji proslavila

„Občas mi bylo líto, že nemůžu žít stejně jako moji vrstevníci,“ tvrdí Emma. Během dospívání se jí navíc rozvedli rodiče a jejich rozvod na ní zanechal následky, jelikož klidně rozhodně neprobíhal. Harmonii v jejím životě to rozhodně neprospělo.

„Dlouho jsem se hledala. Zkoumala jsem, co je pro mě přirozené, nechtěla jsem se nechat do něčeho tlačit. Až teď můžu říct, že jsem úplně spokojená,“ vysvětlila herečka. Po skončení natáčení Harryho Pottera si zahrála třeba ve filmech Charlieho malá tajemství, Noe nebo Kolonie.

Pro někoho už je navždy Hermionou

Na šoubyznys ale nespoléhá. Vystudovala anglickou literaturu na prestižní Brownově univerzitě, promlouvala o ženský právech na radě OSN a sama se nazývá feministkou. Stíhá přitom fotit pro módní značky jako Burberry nebo Lancôme.

„Nejlíp se ale cítím, když mám na sobě něco jednoduchého, ale dobře střiženého. Miluju černé legíny. S nimi vypadá každý outfit skvěle. Sama doplňky a šperky omezuji na minimum, nerada se schovávám za svůj outfit. Chci, aby si lidi všímali mě a pak až toho, co mám na sobě," prozradila svoje fígle Emma pro web soFeminine.co.uk.

Módu Emma miluje

„Nestyďte se experimentovat. odvaha je sexy. Mám moc ráda jednoduchý francouzský šmrnc a lehce pánský look. Někdy stačí k dokonalosti třeba obyčejné džíny, sako a lodičky. Baví mě zkoušet nové věci a překvapivé kombinace,“ poradila všem svým fanouškům Emma, jak vypadat skvěle.