Její manžel je sice ve vězení, přesto jí mohlo být cenou útěchy alespoň bohatství, které Joaquín stačil během svého života získat. Ani to si ale jednatřicetiletá kráska podle všeho neužije. Emma Coronel Aispuro, které mnoho lidí přezdívá Kim Kardashian ze Sinaloy, putuje totiž také za mříže.

Obchod s drogami a plánovaný útěk

Americké úřady zadržely podle webu Seznam Zprávy manželku nechvalně proslulého Joaquína Guzmána, známého jako El Chapo (Prcek), na mezinárodním Dullesově letišti nedalo metropole Washington. Policie se o Emmu Coronel Aispuro zajímala již delší dobu. Dnes čelí obvinění ze spiknutí za účelem dovozu heroinu, kokainu, metamfetaminu a marihuany na území USA.

Obviněna je rovněž z napomáhání při útěku manžela z mexického vězení v roce 2015 a z dalšího pokusu o útěk, ke kterému však již nedošlo. V roce 2017 byl totiž El Chapo vydán do USA a za další dva roky byl odsouzen.

Kim Kardashian ze Sinaloy

Emma Coronel Aispuro je v pořadí již třetí Guzmánovou manželkou. Seznámili se, když jí bylo 17 let a byla čerstvou vítězkou soutěže o královnu krásy státu Sinaloa. Guzmánovi bylo tehdy 51 let a toho času už byl hlavou největší zločinecké organizace na světě. I přes velký věkový rozdíl se do sebe oba zamilovali, a tak začal příběh lásky, který dost možná nemá ve světě obdoby.

Emma byla vůči svému manželovi vždy loajální. Když v roce 2019 probíhalo s Joaquínem v New Yorku tříměsíční soudní přelíčení, byla Emma u soudu přítomna skoro denně. K přelíčení se vždy dostavovala oblečená v nejnovějších modelech od světových návrhářů. Vzhledem k tomu, že Emma i svým zevnějškem připomíná Kim Kardashian, vznikla její přezdívka Kim Kardashian ze Sinaloy.

Vraždy i znásilnění

Oddanost manželovi projevila i poté, co si u soudu vyslechla obvinění, podle kterých se její manžel měl mimo jiné dopouštět vražd bývalých členů kartelu i svých rivalů a znásilňování dívek ve věku třinácti let. „Neznám svého muže tak, jak se mi tady snažíte popisovat. Obdivuji ho jako člověka, kterého jsem poznala a vzala si ho,“ nechala se slyšet u soudu podle Seznam Zpráv.

„Můžu k tomu jen říct, že nemám nic, za co bych se měla stydět. Nejsem perfektní, ale považuji se za dobrého člověka, který nikdy nikomu záměrně neublížil,“ dodala ještě.