Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Turbulentní soukromí Elona Muska: Trojčata, dvojčata a otec zvrhlík

Prohlédněte si všechny fotografie (7)

Zdá se, že generální ředitel SpaceX a Tesly Elon Musk dává přednost tomu, aby svůj osobní život udržel pod pokličkou. Přitom je jeho soukromí snad ještě zajímavější než jeho vynálezy a vesmírné plány!


Známý podnikatel se v roce 2017 překvapivě otevřel v upřímném rozhovoru pro Rolling Stone. Musk diskutoval o tématech, které obvykle nekomentuje, promluvil o rozpadu vztahu s herečkou Amber Heard a došlo i na napjatý vztah s otcem.

Muskův osobní život byl občas hodně bouřlivý. Prošel si dvěma rozvody, s otcem Erollem, na kterého v roce 2018 prasklo, že měl dítě se svou tehdy třicetiletou nevlastní dcerou Jane Bezuidenhout, přerušil styky.

Promluvil o svém dětství

V těchto dnech Musk žije se zpěvačkou Grimes, se kterou nedávno přivítali na světě první společné dítě. V roce 2010 se Elon Musk nechal slyšet, že „by si raději vrazil do ruky vidličku, než by nechal psát o svém osobním životě“. Bohužel, dalo by se říct.

Generální ředitel Tesly a SpaceX je totiž fascinující postavou, což se dá vyčíst už jen z toho, jak v průběhu let tu a tam promluvil o svém dětství, rodičích a vztazích.

Až netypicky otevřeně se Musk poprvé předvedl v rozsáhlém rozhovoru z pera spisovatele Neila Strausse pro již zmiňovaný Rolling Stone. Mluvil o rozchodu s bývalou přítelkyní Amberem Heard a přiznal, že mu zlomil srdce. Musk se také zmínil o poničeném vztahu se svým otcem Errolem, kterého nazval „hroznou lidskou bytostí“.

Se zpěvačkou Grimes, s níž momentálně žije, se na veřejnosti poprvé ukázal v květnu 2018. Vynálezce, který se narodil v roce 1971 v Pretorii v Jižní Africe jako nejstarší ze tří dětí, asi zpočátku vůbec nečekal, jak daleko to dotáhne, protože v prvních letech života to měl zatraceně těžké...

Školní šikana

Musk přiznává, že od dětství bojuje s osamělostí. „Když jsem byl dítě, měl jsem jediný sen,“ řekl Musk. „Nikdy jsem nechtěl být sám.“

Muskovo dětství nebylo zdaleka idylické. Na škole ho nemilosrdně šikanovali, jednou dokonce skončil v nemocnici poté, co ho jeho mučitelé schodili ze schodů. Po rozvodu jeho rodičů v roce 1980 žil Musk se svým otcem. S otcem, se kterým dnes už nehodlá promluvit ani slovo.

Generální ředitel Tesly řekl, že jeho otec je „hrozná lidská bytost“. „Nikdo si neumí představit, jak špatný člověk to je,“ řekl Musk v rozhovoru pro Rolling Stone. „Udělal téměř každý zločin, který si dokážete představit.“

Muskův otec se evidentně dodnes nezklidnil... Dítě se svou tehdy třicetiletou nevlastní dcerou Janou Bezuidenhout si pořídil v sedmdesáti letech! Musk svou novou "maminku" zná již od svých 4 let.

Navzdory neshodám s otcem si je Musk stále blízký se svým bratrem Kimballem a sestrou Tosce.

Vztah s matkou

Všichni Muskovi sourozenci zdánlivě sdílejí rodinného podnikatelského ducha. Kimbal se snaží, aby byl potravinářský průmysl udržitelnější a zdravější, zatímco společnost Toscy provozuje filmovou síť Passionflix, jež se zaměřuje na romantické filmy. Zdá se, že Musk má dobrý vztah i se svou matkou. Magazín Vanity Fair napsal, že mamince Maye daroval zelenou Teslu.

S matkou se intenzivněji stýká od 2013, kdy se přestěhovala do Kalifornie, aby byla blíž dětem a vnoučatům. Musk získal díky matčinu kanadskému původu kanadské občanství. V 17 letech se přestěhoval do Kingstonu v Ontariu, kde chodil na Queen's University. Tam potkal svou první manželkou Justine Wilsonovou. Ta přiznala, že ji na první rande Musk pozval na zmrzlinu.

Zmrzlinová romance

Justin zrovna chtěla studovat, když se objevil Musk s „dvěma kornouty s čokoládovou zmrzlinou, která se roztékala a stékala mu po rukou.“ Musk se pak sice přestěhoval do Whartonu, ale neustále posílal Justine růže. Jejich cesty se rozešly. Oba se vydali svou cestou, ale osud je znovu spojil, když Musk začal pracovat na platební síti PayPal a Justine pracovala na svém prvním románu.

Justine řekla, že ji Musk okouzil tím, že jí dal svou kreditní kartu, aby si mohla koupit tolik knih, kolik chtěla. Dvojice se nakonec vzala v roce 2000. Pár se přestěhoval do Los Angeles a brzy měl syna jménem Nevada, o kterého bohužel přišli kvůli syndromu náhlého úmrtí dítěte. Nakonec ale měli ještě dvojčata a trojčata - celkem pět synů. Musk říká, že se snaží s nimi trávit maximum času. V roce 2010 nazval své děti „největší láskou svého života“. S jejich matkou Justine se ale v roce 2008 rozvedl. Kvůli dětem si Justine ponechala příjmení svého manžela.

Důvod rozvodu? O Muska začaly jevit zájem krásky z Hollywoodu!

Rande s herečkou

Po rozvodu začal magnát chodit s herečkou Talulah Riley. Ta se dokonce spřátelila i s jeho první manželkou Justine, zatímco Elon s ní komunikuje jen minimálně.

Riley a Musk se vzali v roce 2010. Manželství vydrželo jen dva roky. Musk o rozvodu informoval na Twitteru: „Byly to úžasné čtyři roky. Budu tě milovat navždy. Třeba se jednou ještě dáme dohromady."

A to se stalo! Pár se dočkal druhé veselky v roce 2013. Musk pak následující rok podal žádost o rozvod, kterou ale vzápětí stáhl. V roce 2016 pak nakonec dala podnět k rozvodu Riley a pár se koncem roku 2016 rozvedl.

Stále přátelé

I přes rozchod zůstal Musk s Tallulah v přátelském vztahu. „Stále se vídáme a zaleží nám na sobě,“ prozradil Musk. Později řekl: „Byl jsem opravdu zamilovaný a rozchod mě bolel.“ Z rozchodu se Musk vzpamatovával i románkem s Amber Heard...

V květnu 2018 se pak na veřejnosti objevil s kanadskou zpěvačkou Grimes, kterou vzal do Metropolitního muzea umění. V té době bulvární web Page Six hlásil, že pár spolu několik týdnů „tajně chodí“. Grimes a Musk se poznali přes Twitter.

Divoká tvořivost

Musk se svěřil, že Grimes miluje pro její „divokou umělecká tvořivost a hyperintenzivní pracovní etiku.“ V lednu 2020 Grimes na Instagramu a Twitteru zveřejnila fotografii, na které měla těhotenské břicho. Později potvrdila, že dítě čeká s Muskem. 4. května 2020 Musk oznámil narození svého syna, kterého s matkou pojmenovali „X Æ A-12 Musk."

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky