Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Elon Musk: Nejbohatší muž světa chce prodat všechen majetek a přesídlit na Mars

Elon Musk
Elon Musk
Zdroj: Profimedia.cz

Víte, že díky prudkému nárůstu akcií Tesly se stal Elon Musk nejbohatším mužem světa? A ještě překvapivější je informace, že se velmi zajímá o život na Marsu. Rád by si ho totiž vyzkoušel na vlastní kůži.

Elon Musk díky firmě SpaceX možná zavítá na Mars. Nyní by tam rád poslal své vesmírné lodě Starship. NASA si však myslí, že jde o příliš ambiciózní plán, a očekává první lidi na Marsu až ke konci 30. let. Zástupci společnosti SpaceX však tvrdí, že v té době už se bude jednat o běžnou záležitost.

Není však jisté, zda to lze vůbec stihnout, když má Musk své vysněné lodě připravené zatím jen virtuálně. Jeho tým se však snaží dělat co největší pokroky, aby svým slibům dostál.

Musk se prostřednictvím webu Space.com svěřil, že chce na Marsu vytvořit kolonii, kde bude žít milion lidí. Chce se tam odstěhovat s nimi. Dokonce se rozhodl prodat svůj majetek a nechat si jen akcie. Za chvíli prý bude spát v kanceláři nebo si pronajme hotelový pokoj. 

Elon Musk Elon Musk Zdroj: Profimedia.cz

Na Mars lidi dopraví právě jeho lodě Starship. V roce 2050 počítá Musk s tím, že bude mít flotilu tisíce lodí, přičemž každý den budou na Mars létat tři.

Není však jasné, jak miliardář hodlá řešit problém vzdálenosti Marsu od Země. Když je od nás Mars nejdále, tedy nejen nějakých 60 milionů kilometrů, ale 400 milionů kilometrů, cesta by se dost prodloužila. Na to má ale asi Elon ještě čas.

Cesta na Mars by měla cestovatele vyjít na půl milionu dolarů, což si bude moci dovolit překvapivě mnoho z nich. Zbytek nadšenců prodá veškerý svůj majetek a někdo si bude ochoten třeba i půjčit. Jak to pak ale bude splácet, není jisté.

Elon Musk Elon Musk Zdroj: Profimedia.cz

Elonovy sny jsou ambiciózní, megalomanské a atraktivní pro celý svět. NASA se sice směje pod vousy, ale přece jen v ní klíčí semínko strachu, co kdyby se to stihlo a Musk dobyl Mars dříve než oni.

Rozdíl mezi NASA a společností SpaceX je ten, že NASA není zaměřena primárně na zisk a kromě tohoto úkolu má i spoustu jiných. Sleduje vesmír, hledá potenciální hrozby, vypouští satelity a v neposlední řadě kontroluje provoz astronomických zařízení. SpaceX má tedy šanci být první.

Pro Čechy budou lety do vesmíru asi ještě nějakou dobu nedostupnou záležitostí, ale třeba už naše děti by se mohly na Mars podívat. Kdo ví, třeba tam jednou lidstvo bude jezdit stejně běžně jako na chalupu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky