Herec Elliot Page, který kdysi býval herečkou Ellen Page, před necelými dvěma měsíci na sociální síti sdílel zprávu o změně svého pohlaví. Bál se však nenávistných komentářů i toho, jak novinku přijmou jeho skalní fanoušci. Zbytečně. Po zveřejnění příspěvku se totiž dočkal jen uznání a pozitivních ohlasů. Podporu mu vyjádřila i jeho manželka Emma Portner. Ani ne dva měsíce poté však dvojice žádá o rozvod.

S tím však podle Elliota nemá jeho změna pohlaví nic společného. Podle webu Daily Mail se totiž dvojice rozešla již v létě loňského roku. „Po dlouhém přemýšlení a pečlivém zvážení jsme se po našem rozchodu loni v létě rozhodli rozvést. Bylo to těžké rozhodnutí. Maximálně se respektujeme a zůstáváme přáteli,“ řekli médiím.

Elliot Page a Emma Portner byli manželé tři roky. Elliot nyní podal žádost o rozvod u newyorského soudu. Ještě předtím, než dvojice zveřejnila prohlášení o konci manželství, na sociálních sítích vymazali společné fotografie a fotky toho druhého. Na Instagramu se však nadále sledují. Co přesně stojí za rozpadem manželství, není zcela jasné. Dle výpovědi páru si však nadále zůstávají oporou.

Na začátku prosince 2020 Elliot Page na sociálních sítích zveřejnil příspěvek, ve kterém oznámil změnu svého pohlaví a zároveň žádal fanoušky, aby ho oslovovali mužským zájmenem. „Mám opravdu velké štěstí, že tohle můžu napsat. Jsem ohromně vděčný všem, kteří mě na této cestě podporovali,“ napsal v příspěvku Elliot a děkoval lidem v trans komunitě za inspiraci a odvahu.

Jak už bylo zmíněno, herec měl velké obavy z toho, jak jeho proměnu přijme veřejnost a hlavně pak jeho skalní fanoušci. Reakce sledujících však byla naprosto skvělá. „Děkuji z hloubi svého srdce. Vaše láska a podpora jsou ten největší dar. Opatrujte se a buďte tady jeden pro druhého,“ napsal Elliot pod fotografii, kterou na svém Instagramu zveřejnil koncem loňského roku.

Ještě jako Ellen Page herec zářil ve filmech jako Juno, Počátek, V pasti či sérii X-Men. A je vidět, že změna pohlaví nijak neovlivnila ani hollywoodská studia. Elliot totiž momentálně natáčí rovnou dva snímky a jeho kariéra se zcela jistě jen tak nezastaví…