Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Život Elizabeth Taylor nebyl jen pozlátko, ale i rozvody, drogy a zklamání

Jedním z posledních filmů Elizabeth Taylor byli Flinstoneovi z roku 1994.
Jedním z posledních filmů Elizabeth Taylor byli Flinstoneovi z roku 1994.
Zdroj: Pinterest
Prohlédněte si všechny fotografie (32)

Elizabeth Taylor patřila k nejzářivějším hvězdám Hollywoodu. Oslňovala krásou a hereckým nadáním, střídala muže a podlehla plastikám a lékům na bolest.

Elizabeth Taylor byla úspěšnou americkou herečkou, platila za sex-symbol 20. století a u oltáře byla častěji než doma.

Hvězda

Narodila se v roce 1932 v Londýně americkým rodičům, kteří přicestovali do Evropy za obchodem. Nakonec ale před válkou uprchli zpátky za oceán. Před kameru se postavila už v deseti letech, kdy se objevila v nenápadném snímku There´s one born every minute. Neunikla bystrému oku agentury MGM a excelovala v legendárním psím příběhu Lassie se vrací i jeho úspěšném pokračování. V roce 1947 se naplno rozjela její herecká kariéra a vystupovala po boku nejzvučnějších hollywoodských jmen - William Powell, Irene Dunne nebo Zasu Pitts.

Dvakrát byla za svůj herecký výkon oceněna zlatou soškou. V roce 1963, kdy se po tříleté pauze vrátila k filmu, se vrátila se vším pompou s filmem Kleopatra, který byl nejdražším ve své době. A tak by se mohlo zdát, že život Elizabeth Taylor byl jen třpyt, přehlídka oslav a ceremonií, kdy úspěch nebral konce. V roce 1966 natočila oscarový snímek Kdo se bojí Virginie Wolfové a její hvězda zářila dál. Až ke komedii Flinstoneovi z roku 1994.

Kotrmelce

Byla Elizabeth Taylor jednou z těch umanutých a nesnesitelně arogantních žen, které spíš než kompromis volí hádku a muže odkládají častěji než cigarety? Nebo byla věčnou romantičkou, která sedala na lep jen špatným mužům? Expirace všech osmi manželství se nemůže ani zdaleka rovnat datu spotřeby konzervy tuňáka. S prvním manželem zažila velké zklamání, když praskla nevěra s jeho nevlastní matkou, kterou byla slavná Zsa Zsa Gabor. Stres a znechucení zapříčinilo Elizabethin potrat a první rozvod. Ale nepoučila se, svatby střídala stání u soudu.

V roce 1952 se provdala za Michaela Wildinga a narodili se jí dva synové, Michael a Christopher. Další muž jí za jejími zády dohodl sterilizaci a sen o dalších dětech se tak pro Elizabeth nadobro uzavřel. Touhu po dceři uspokojila v roce 1962, kdy si adoptovala holčičku z Německa. Za Toma Burtona se vdala dvakrát, ale záhy zjistila, že ani napodruhé není tím, kým si ho vysnila.

Druhá tvář

Zlatá éra Hollywoodu frčela moc rychle, aby Elizabeth vražedné tempo stíhala, staly se jí drogy berličkou, jak nahodit úsměv a jít dál. Z léků na bolest a deprese přešla k silnějšímu kalibru a její tělo to neslo s nevolí. I na to našla herečka řešení. Stala se obětí plastické chirurgie. Zběsilý životní styl si ale vybral svou daň, léčila se s problémy s páteří a byla ji diagnostikována rakovina kůže a nádor na mozku. I když muži byli v jejím životě pomíjiví a nestálí, vždy kolem sebe měla své děti, jejich rodiny, přítele Michaela Jacksona, naditou šperkovnici a cigarety.

23. 3. 2011 zemřela po několikatýdenní hospitalizaci. Ale v našich srdcích zůstane navždy.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky