Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Herečka Eliška Balzerová překvapuje: Po sedmdesátce vypadá lépe než před lety

Eliška Balzerová
Eliška Balzerová
Zdroj: Profimedia

Uplynula už dlouhá léta od chvíle, kdy diváci mohli poprvé vidět herečku Elišku Balzerovou v legendární roli lékařky Alžběty v seriálu Nemocnice na kraji města. Tehdy se do ní zamilovali snad všichni muži. Jistě ji milují i dnes, protože herečka ani po sedmdesátce neztratila nic ze svého půvabu.

Eliška Havránková se narodila roku 1949 ve Vsetíně. Maminka byla vášnivá ochotnice, tudíž se Eliška odmalička pohybovala v prostředí divadla. Brzy jeho kouzlu podlehla a začala pokukovat po herectví.

Úspěšně složila zkoušky na brněnskou JAMU, kterou také absolvovala. Do ročníku chodila s takovými legendami, jako jsou Jana Švandová, Karel Heřmánek nebo lamač dívčích srdcí Jiří Bartoška.

Balzerová byla zakládající členkou legendárního brněnského divadla Husa na provázku, ale nikdy tam nehrála. Nastoupila totiž do angažmá v Českých Budějovicích a brzy začala hostovat v Národním divadle.

Eliška Balzerová Eliška Balzerová Zdroj: Profimedia

V té době si jí všiml nejeden režisér, a Eliška se začala objevovat i ve filmu. V roce 1977 pak dostala onu zmíněnou roli mladé lékařky Alžběty v seriálu Nemocnice na kraji města, a stala se z ní hvězda první velikosti. 

Naštěstí měla v té době dvě malé děti, takže jí sláva nestoupla do hlavy. Na nějaké manýry a večírky totiž neměla na rozdíl od svých kolegů čas. I tak ale na natáčení a celou tu dobu ráda vzpomíná.

K dalším velkým rolím, kde Balzerová zazářila, patří Ema Gabrielová ve filmu Pěsti ve tmě. Tam si zahrála po boku Marka Vašuta. Nebo také můžeme zavzpomínat na legendární rodinnou komedii Marie Poledňákové S tebou mě baví svět či Ženy v pokušení a Poslední aristokratku. 

Eliška Balzerová Eliška Balzerová Zdroj: Profimedia  

Překvapením se stalo, když Eliška v pozdním věku nafotila odvážné snímky, které měly propagovat komedii Ženy v pokušení. Film měl možná i díky tomu obrovský úspěch a Eliška byla za roli Vilmy oceněna soškou Českého lva.

Dále stojí za zmínku film Teorie tygra, kde stanula po boku svého spolužáka Jiřího Bartošky. Jejich souznění bylo na plátně znát a bylo o to dojemnější, že se jednalo o první film, který Bartoška natáčel po poražení rakoviny.

V soukromí Balzerová žije šťastně, klidně a spokojeně. Je přes čtyřicet let vdaná za filmového producenta Jana Balzera, se kterým má dvě dospělé děti. Uhnal ji prý na to, že bere věci s nadhledem a má skvělý smysl pro humor.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky