Televize Prima si od seriálu, který se odehrává na pomezí minulosti a současnosti, slibovala mnohé. Předpokládalo se, že obsazení zpěvačky a moderátorky Emmy Smetany přinese sledovanost, opak ale byl pravdou. Ukázalo se, že divákům není po chuti ani Emma, ani kontroverzní herecké výkony dalších herců a seriál tak každým dílem ztrácí sledovanost.

Asi málokteré dílo se stalo terčem tolika internetových vtipů i negativních recenzí. I přesto se ale proslýchá, že vzniká nebo již vzniklo další pokračování. “Hotových je celkem dvanáct dalších dílů. S jejich nasazením v dohledné době však Prima nepočítá. V úvahu by možná připadalo vysílání třeba v letním období, jisté to ale není. Diváci tak mají smůlu,” měl sdělit zdroj přímo z televize redakci Expres.cz.

Místo ústředních hrdinů dvě princezny

Redakce Kafe.cz se proto obrátila na Daniela Maršalíka, který má v televizi Prima na starosti PR zmíněného seriálu, jak to s pokračováním aktuálně vypadá. “Druhá řada Elišky a Damiána už je připravená a natočená. Pracovalo se na ní totiž souběžně s řadou první. Kdy ale bude odvysílána a v jakém vysílacím čase, v tuhle chvíli ještě nevíme. Diváci o ni ale nepřijdou,” uvedl na vysvětlenou.

Odpůrci Emmy Smetany ale pravděpodobně zaplesají, protože v pokračování známého seriálu nebude již nadále hrát hlavní roli. “Herce z první řady diváci uvidí, ale ústředními postavami už nebude Emma a Robert, kteří se nadále budou vyskytovat jako vedlejší postavy. Druhá řada se bude jmenovat Dvě princezny a tak se diváci mohou těšit na nové hlavní hrdiny,” prozradil Daniel Maršalík první detaily zatím přísně střeženého seriálu.

Příprava obou dosud natočených řad byla velmi náročná i po produkční stránce, a to zejména vzhledem k tomu, že bylo potřeba zajistit celou řadu dobových kostýmů. “Kostymérky je částečně půjčovaly z fundusu na Barrandově a částečně objížděly všechno možné. Jak přesně kostýmy sháněly, ale neprozradily, protože to je jejich know how - pohybují se v tom už řadu let,” vysvětlil Daniel Maršalík, v čem bylo natáčení složité.

Související články