Jakmile vyberete správný střih, máte z poloviny vyhráno. Při volbě tak rozhodně nepodléhejte aktuálním módním trendům z Instagramu. Také nezapomínejte na to, že džíny nejsou jen o modré barvě. Například tmavě šedé či černé džíny můžete využít i k nějaké slavnostnější příležitosti. Pokud vám džíny samotné o sobě přijdou nudné, nebojte se vyzkoušet zvolit k nim pásek, nebo přes ně hodit nějakou delší tuniku.

Vyplatí se investovat

Vzhledem k tomu, že džíny jsou nadčasový kousek každého šatníku, vyplatí se do nich jednoznačně investovat. Nejenže kvalitu poznáte na jejich pohodlí i designu ale i na tom, jak budou v budoucnu držet perfektně původní tvar.

Džíny na cedulkách mívají hned několik označení a jejich vzájemné kombinování vytváří bezpočet variant.

Střihy džínů

Pro ženy, které nemají modelkovské míry jsou vhodné džíny s vysokým obsahem elastanu. Tento druh džínů ocení i ženy nad padesát let. Tělu totiž dodají pocit flexibility a pohodlí. Právě tyto ženy by se měly vyvarovat skinny džínům, které by jejich nedostatky mohly ještě více zvýraznit. Správnou volbou jsou naopak džíny se středním nebo vyšším pasem.

Například flare džíny jsou vhodné pro ženy, které mají křivky přesýpacích hodin. Vyšší pas, které tyto džíny mají, těmto tvarům naprosto lichotí.

Naopak pro malou a drobnou postavu jsou vhodné slim-fit nebo skinny džíny. Tento typ má velmi přiléhavé a úzké nohavice, vytvoří tak dojem delších nohou.

Na své si mohou přijít i boubelky. Pro ty jsou vhodné především tmavší modely denimu. Těmto ženám svědčí upnutější střih v oblasti břicha s postupným rozšiřováním. Takovému střihu se říká boot cut.

Pro vysoké a hubené ženy jsou nejlepší volbou wide-leg džíny. Tento střih dominuje současným trendům. V českém showbyznysu nosí tento styl například Daniela Brzobohatá. Tyto džíny se vyznačují tím, že jsou široké a často jsou doplněny o nějaký elegantní kousek jako například oversize sako.

Velmi oblíbený střih je mezi milovnicemi sportu a fitness typ push-up džíny. Dámské rifle s push-up efektem jsou vhodné pro všechny ženy, které chtějí docílit efektu zvýraznění svých zadních partií. Dokonale vytvarují zadeček a zpevní stehna.

Zdroje: Osobní stylista, Kondice, Idnes