Půvabná brunetka si v seriálu zahrála Emily. Režisér ani realizační tým nebyl z jejího obsazení příliš nadšený. V seriálu ji udržela pouhá shoda náhod a okolností.

Špatná volba

Režisér seriálu Přátelé James Burrows prozradil ve svých pamětech Directed by James Burrows, že práce s Helen Baxendale byla velmi náročná. Za vše mohl fakt, že herečka nebyla dostatečně vtipná. V seriálu ji udrželo jen to, že ji neměli čas přeobsadit. „Často se stává, že kvůli těsným termínům natáčení nebo jiným logistickým důvodům už nemůžete herce přeobsadit,“ dodal. S nyní už třiapadesátiletou herečku si nebral servítky. Podle Burrowse to měl těžké hlavně seriálový manžel Emily David Schwimmer. Podle režiséra se postava Rosse Gellera ve vtipných scénách zkrátka „neměla od čeho odrazit“. Vzpomínání na seriálovou Emily zakončil alespoň trochu s citem. „Byla milá, ale nijak zvlášť zábavná,“ dodal na závěr.

Rossova nevěsta

Ani pro Helen nebylo natáčení Přátel nějak extra hezkou vzpomínkou. „Všichni byli velmi milí a profesionální. Nikdy jsme však nebyli velcí kamarádi. Lidé očekávají, že když se to jmenuje Přátelé, tak jsou všichni velcí kamarádi, ale oni byli skuteční profesionálové. Dělají to už léta a já jsem byla jednou z mnoha hostujících hvězd,“ dodala ke svému účinkování v ikonickém seriálu. Postava Emily se poprvé představila ve 4. sérii a celkem se objevila ve čtrnácti epizodách. Nezapomenutelnou scénou pro Emily byla svatba s Rossem. Ten při svatebním obřadu vyslovil jméno Rachel. Postava Baxendale Emily odešla ze seriálu kvůli rozvodu s Rossem. Pro Helen to bylo tehdy šťastné načasování. Ve svém soukromém životě se radovala z těhotenství.

Související články