Video z představení Malá Vizita, ve kterém mluvil Jaroslav Dušek s cestovatelem a léčitelem Milanem Calábkem o koronaviru, bylo za záhadných okolností staženo z internetu.

Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám ministerstva vnitra prý kontaktovalo weby, na kterých se záznam nacházel a upozornilo je na nevhodný obsah rozhovoru.

Dušek totiž s hosty probíral různé alternativní možnosti léčby smrtícího viru, a jelikož video vidělo za krátký čas půl milionu lidí, ministerstvo vnitra se rozhodlo zasáhnout!

Oblíbený herec s alternativními názory

Jaroslav Dušek se netají svým upřímným přístupem k životu a na začátku pandemie se snažil pomoci lidem radami, jak s viry zatočit přírodní cestou.

Za své názory se ale stal terčem kritiky a to nejen v očích veřejnosti, ale právě u ministerstva vnitra, kde považovali rady herce dokonce za nebezpečné!

Propírané video následně zmizelo! Když se Duška zeptala Ema Smetana v nedávném rozhovoru pro DVTV, zda se cítí být obětí cenzury, herec na to odpověděl velmi překvapivě!

Neradil nic, co by mohlo lidem uškodit

"Já si myslím, že došlo k velkému nedorozumění. Oni to stáhli ze strachu. V době, kdy jsme to vysílali, tedy 15. března, byl celkově veliký chaos a nikdo nic nevěděl. Milan Calábek tehdy radil, nebo spíše doporučoval nějaké věci, které jsou ověřené proti virům, a zřejmě měli na vnitru takový strach, že by se někdo mohl uzdravit, že to raději stáhli," překvapil Dušek svým tvrzením!

Herce prý ohledně cenzury z ministerstva nikdo nekontaktoval, pouze byl upozorněn na svém Youtube kanálu, že porušuje jakési zásady šíření dezinformací.

"Tuším, že na Seznamu bylo video staženo po dohodě redaktorů a byla to reakce na to předchozí smazání z Youtube a článek Deníku N. Co se týká Uložto, tam dostali dopis přímo z ministerstva," vysvětlil Dušek bizarní historku. Dál ale prý vzniklou situaci řešit nehodlá a nahrál původní videozáznam a své vyjádření na stránky divadla Kampa, kde si můžete o celé kauze udělat obrázek sami...