Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dušan Klein má v životě Mareše čestné místo: Jediný mu dal to, co nikdo jiný ne

Leoš Mareš a Dušan Klein
Leoš Mareš a Dušan Klein
Zdroj: Radek Cihla / MAFRA / Profimedia
Leoš Mareš a Dušan Klein

Krátce poté, co byla oznámena smutná zpráva o úmrtí legendárního režiséra Dušana Kleina, mu na sociálních sítích spousta lidí začala vzdávat hold. Mnozí z herců vzpomínali na to, jak se jim s režisérem pracovalo, vyzdvihovali jeho úžasnou povahu a vyjadřovali upřímnou soustrast pozůstalým. Odkaz režiséra se rozhodl připomenout i moderátor Leoš Mareš, který Dušana Kleina dost možná uctíval více než jiné filmové tvůrce. 

Lidé na něj vzpomínají jako na milého, klidného a pracovitého člověka, který se ke všem choval s úctou. Kromě toho byl ale také nesmírně talentovaný, což skvěle demonstruje jeho repertoár úspěšných filmů, jež režíroval. Režisér Dušan Klein během svého života natočil mnoho snímků, které tu po něm zůstanou už navždy.

Mezi ty vůbec nejznámější z nich bezesporu patří filmová série o Básnících, která se pravidelně v reprízách objevuje na televizních obrazovkách a pokaždé k nim přiláká statisíce diváků. Ve dvou dílech Básníků se objevil i moderátor Leoš Mareš. Starší z nich s názvem Jak básnící neztrácejí naději, pak pro Mareše byl vůbec první snímek, ve kterém se moderátor objevil. 

Byl jediný

Přestože je Leoš Mareš převážně moderátorem, během své kariéry se několikrát objevil i před filmovou kamerou. Poprvé se tak stalo v roce 2004, kdy jej režisér Dušan Klein obsadil do menší role ve snímku Jak básnící neztrácejí naději.

Přestože Leoš Mareš, jak sám moderátor tvrdí, žádným hereckým talentem neoplývá, filmoví tvůrci jej i v pozdějších letech čas od času obsadili ve vedlejších rolích do svých snímků, avšak jediný Dušan Klein si jej pod svá křídla vzal hned dvakrát. Kromě snímku Jak básníci neztrácejí naději si totiž Mareš pod taktovou Kleina zahrál také v roce 2016 v pokračování Jak básnící čekají na zázrak. 

Nikdy nezapomenu

Po úmrtí Dušana Kleina se napříč sociálními sítěmi začaly objevovat příspěvky známých osobností, které připomínaly, nakolik úžasným člověkem režisér byl. A připojil se k nim i Leoš Mareš, v jehož životě měl Dušan Klein speciální místo. „Nejsem žádný herec. Jsem ještě horší herec než zpěvák, ale tento pan režisér to se mnou jako jediný na světě zkusil dokonce dvakrát. Nikdy na vás nezapomenu, pane režisére,” napsal moderátor na svém Instagramu a k příspěvku připojil kromě fotografie ze zákulisí natáčení filmu Jak básníci neztrácejí naději také černé srdce.

Post si okamžitě získal mnoho komentářů, ve kterých si fanoušci nepřipomínali jen režiséra, ale také legendární hlášky postavy, kterou Mareš v Básnících ztvárnil. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky