Duffy měla za svoji krátkou kariéru nespočet hitů. Jistě si pamatujete třeba Mercy, Warwick Avenue nebo Stepping Stone. Jakmile se blížila tomu, že ji budou znát všichni, zmizela ze scény. Nikdo tehdy nechápal proč. To zpěvačka z Walesu vysvětlila až nyní.

„Pravda je taková, a prosím věřte mi, že jsem v pořádku a bezpečí, že mě znásilnili a zdrogovali. Několik dnů mě drželi v zajetí. Přežila jsem, ale vyrovnat se s tímto zážitkem chtělo čas. Nedá se to zlehčovat. Ale můžu vám říct, že těch posledních deset let jsem strávila tisíce a tisíce dnů opětovným pouštěním slunce do svého srdce. To slunce nyní znovu svítí,“ napsala Duffy na svůj Instagram.

Duffy šla s pravdou ven

S hrůzným zážitkem se rozhodla Duffy svěřit poté, co ji kontaktoval jeden novinář. „Choval se skvěle a bylo osvobozující o tom konečně mluvit,“ píše zpěvačka ve svém vyjádření. Fanoušky následně v psaném projevu vybídla k tomu, aby jí posílali své otázky. V následujících dnech zpěvačka dle svých slov zveřejní mluvený rozhovor, kde poodhalí více podrobností.

Zpěvačka Duffy vydala dříve dvě velmi úspěšná alba Rockferry (2008) a Endlessly (2010). První zmíněná deska byla ve Velké Británii oceněna jako nejprodávanější deska roku 2008. Za tu získala i Grammy. O to víc fanoušky překvapila, když se stáhla do ústraní.

Zpěvačka oznámila pauzu v roce 2011 a nikdo o ní nevěděl dva roky. Vystoupila pak ještě v roce 2013. Ke kariéře se nakrátko vrátila v roce 2015, kdy si zahrála roli zpěvačky ve filmu Legendy zločinu. Ke snímku nazpívala tři soudtracky a opět zmizela ze scény.

Své příznivce poprosila o to, aby respektovali soukromí její rodiny a dali jí čas. Pětatřicetiletá zpěvačka objasnila i to, proč se dosud neodhodlala ke zpěvu. "Nechtěla jsem světu ukazovat svůj smutek. Ptala jsem se sama sebe, jak bych mohla zpívat od srdce, když je zlomené," řekla Duffy.

Kdysi byla veselou dívkou, ale pak se stalo něco otřesného

Křehká blondýna z Walesu je charakteristická svým mečivým projevem. Její hlas je připodobňován k Adele nebo Amy Winehouse. K jejímu útěku před září reflektorů se před lety vyjádřil i producent Bernard Butler. „Byla mladá, byla z malé vesničky ve Walesu a najednou byla vržena do ohně,“ vysvětlil Butler.

Nezbývá než mladé hvězdě držet palce, aby se zvládla vrátit zpátky na výslunní. Se svým hlasem by si to zajistí zasloužila. Její kariéra trvala pouze krátce a přesto si ji zapamatoval celý svět. Hudbu zřejmě přestat tvořit nechce, jen toho dosud nebyla schopná.

Bude ještě někdy zpívat?

Duffy se narodila ve Walesu na poloostrově Lleyn. Má dvojče Katy a starší sestru Kelly. Když jí bylo deset, rodiče se rozvedli. Poté se s matkou přestěhovala do Pembrokeshire, kde se začala rozvíjet ve svém talentu.