Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Duffy: Hvězda, která málem zhasla

Zdroj:

Pár dní před vydáním nové desky Endlessly, jíž se drobná Velšanka vrátila zpátky do hudebního ringu, přinesl server Wales Online nečekaně upřímnou zpěvaččinu zpověď.

Opravdu jsem uvažovala o odchodu z hudebního průmyslu,“ řekla v ní Duffy mimo jiné. „Ne snad proto, že bych měla pocit, že jsem už všechno dokázala, ale spíš jsem v životě začala postrádat ty jednoduché věci, které vás bezpečně drží při zemi. Život se pro mě stal moc komplikovaný.“

Duffy samozřejmě mluvila o době po vydání famózního debutu Rockferry, jenž přinesl emotivní a suverénně vyzpívaný retro soul, který na ostrovech v poslední době tak letí. Album se tam stalo nejprodávanější deskou roku 2008, Duffy vyneslo tři nominace na Grammy a status hvězdy, s nímž si zjevně nedokázala poradit.

neznáte Duffy? Podívejte se na video.

Nejsem tuctová hvězda

„Jsem obyčejná holka z vesnice, žádná celebrita. I proto pro mě byl život po vydání Rockferry tak náročný. Bylo složité držet se vlastní integrity,“ postěžovala si v rozhovoru.

Přitom to ve srovnání s jinými vytíženými zpěváky nebylo tak zlé – do soundtracku k úspěšné komedii Piráti na vlnách nazpívala někdejší hit Dusty Springfieldové Stay With Me Baby, absolvovala koncertní turné atd. Účinná terapie na podobné problémy je samozřejmě práce.

Duffy se spojila s novým producentem, o 40 let starší muzikantskou legendou Albertem Hammondem, a výsledek je Endlessly – album, které zachovává retro zvuk debutu, a přesto posouvá velšskou krásku dopředu. A to je přesně to, co momentálně potřebuje ze všeho nejvíc.

Co jste možná ještě o Duffy nevěděli

První ochutnávka z nového alba byl singl Well, well, well, ke terému si Duffy přizvala newyorské hiphopery The Roots. Obléka se do sexy punčoch a přiléhavé sukně s extrémně velkým rozparkem, aby s účesem á la 60. léta rozpálila tančírnu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU