Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Smutný příběh Donatelly Versace: Bratra jí zabil šílený milenec

Donatela Versace
Donatela Versace
Zdroj: Youtube.com
Donatela Versace

Ženám se často říká věta, že na svůj věk vypadají báječně. Donatella Versace tak ale nevypadá. Je jí pětašedesát a kvůli četným plastickým operací začíná připomínat mumii. Za kamennou tváří bez mimiky se však skrývá zraněná dívenka, která přišla o svého nejvěrnějšího parťáka pro život – bratra. Ten byl v roce 1997 zavražděn a vrahem byl nejspíše jeho homosexuální milenec.  

Donatella Versace se italskou módní návrhářkou snad narodila. Ve městě Reggio di Calabria byla nejmladší ze čtyř dětí. Její matka byla švadlena a otec obchodník. Jí se to podařilo perfektně spojit. S bratrem Giannim posléze vybudovala impérium zvané Versace.

Asi nikdo by do ní neřekl, že ve Florencii vystudovala literaturu. Posléze začala směřovat tam, kde je dnes. V roce 1970 následovala svého bratra a chtěla se věnovat úpletu designu. Nejprve toužila pracovat pro styk s veřejností, ale ještě předtím se stala Gianniho poradkyní a kritičkou.

V módním průmyslu začala být váženou osobou. Lidé jí vyhledávali pro její vkus a styl. Gianni pro ni v 80. letech nechal vyrobit parfém s názvem Blonde. Podílela se také na jeho kolekci Versus, na které byl její rukopis jasně znát.

Na Grammy poprvé vynesla Versace Jennifer Lopez

Když chce Donatella Versace zpropagovat novou kolekci, nenajme si obyčejné modelky, ale využije tváří světových celebrit. Mezi její nejznámější kus oblečení patří zelené šaty zvané Jungle-Dress. Na předávání cen Grammy si je v roce 2000 oblékla Jennifer Lopez.

15. července 1997 nastal den, který světové módní návrhářce navždy změnil život. Tu noc se totiž Gianni vracel z baru. Když odemykal dveře domu, zasáhly ho dvě kulky. Gianni na místě zemřel. Vrahem byl Andrew Cunanan.

Homosexuální mladík z Filipín rád vyhledával společnost starších mužů. Celkem pět jich pak zabil. Motiv nikdy nebyl potvrzen, ale spekulovalo se Cunananovy činy byly vázány na diagnózu infekce HIV. Cunanan měl podle všeho vysoké IQ a byl vzdělaný.

Zabil Gianniho homosexuální milenec?

Ve škole nebyl šikanován a neměl nikterak strašlivé dětství. Ve vzduchu tedy visí otázka – proč? Zavraždil ve 100% muže, kteří mu byli blízcí, trávil s nimi čas a především rozhazoval jejich peníze. I když studoval historii, škola ho nezajímala.

Toužil po přepychu a nejlépe bez práce. Donatella se ze ztráty bratra nemohla dlouho vzpamatovat. Až rok po jeho smrti uvedla další kolekci, při které dodržela všechno, co Gianniho charakterizovalo. Jednalo se třeba o skleněné molo nad vodní hladinou bazénu v hotelu Ritz.

Donatella radí, jak se cítit mladší

„Už jako mladá holka jsem chtěla vybudovat něco, co mě přežije. Chtěla jsem, aby po mně něco zůstalo. Budu ráda, když se mi ještě podaří vybudovat něco jako je Dior. Protože teď ještě nejsem plně spokojená,“ svěřila se nedávno Daily Mailu Donatella.

„Důležité je, abyste neusnuli na vavřínech. Pořád je potřeba posouvat se někam dopředu a mít vyšší cíle. Pak si nebudete uvědomovat váš skutečný věk a budete se cítit mladší. A také si trochu věřte, buďte sebevědomí,“ dodala návrhářka, která by nikdy nepřestala dělat to, co dělá už jen kvůli svému bratrovi.

Kromě své houževnatosti je však nechvalně známá i pro svou závislost na plastických operacích. Kdysi byla krásná, ale dnes, v pětašedesáti, už začíná pomalu vypadat, že se jí obličej rozpadá na tisíc kousků.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky