Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Další zákaz pro Donalda Trumpa: Nově nemůže nahrávat videa na YouTube

Donald Trump
Donald Trump
Zdroj: profimedia.cz

Poté co byl prezidentovi USA zablokován účet na sociální síti Twitter, se k podobnému kroku odhodlala i platforma YouTube. Dokonce smazala i nejnovější obsah z prezidentova kanálu kvůli porušování pravidel. 

Prezident Donald Trump si po své prohře v prezidentských volbách pořadně zavařil. Svou porážku drsně odmítal, a dokonce žádal přepočítání hlasů v některých státech USA. Volby pak označil za zmanipulované. Vše se vyhrotilo natolik, že se stovky Trumpových příznivců vydaly zaútočit na americký Kapitol. 

V důsledku toho se sociální síť Twitter, na které má, respektive měl Donald Trump téměř 90 milionů sledujících, rozhodla jeho účet zablokovat. „Poté co jsme blíže zkontrolovali příspěvky Donalda Trumpa a jejich kontext, jsme se rozhodli permanentně zablokovat jeho účet vzhledem k existujícímu riziku podněcování k dalšímu násilí,“ nechala se platforma slyšet pro CNN. A Twitter následoval i YouTube.

Donald Trump Donald Trump Zdroj: profimedia

Platforma YouTube, která je vlastněná společností Alphabet, příbuznou Googlu, se podle Sky News nechala slyšet, že odstranila i nejnovější obsah, který byl na kanálu prezidenta Trumpa sdílen, a to kvůli porušování pravidel. Stejně tak mu platforma znemožnila nahrávání nových videí po dobu minimálně sedmi dní. To znamená, že nemůže sdílet nic do doby, kdy jej 20. ledna ve funkci prezidenta nahradí Joe Biden. 

YouTube se rozhodl Trumpův účet na nějakou dobu pozastavit ze stejného důvodu, z jakého blokaci provedl Twitter. Platforma pro sdílení videoobsahu se totiž bojí, že by Trump mohl prostřednictvím svých videí nabádat k násilí. 

Protestující v Kapitolu. Protestující v Kapitolu. Zdroj: Profimedia

Donald Trump byl prozatím zablokován snad na všech nejznámějších sociálních sítích, včetně zmíněného Twitteru a YouTube, dále také na Facebooku a Instagramu. To vše právě kvůli útoku Trumpových příznivců na americký Kapitol a následným obavám z dalšího šíření dezinformací a nabádání k násilí. 

Společnosti Google a Apple byly rovněž nuceny odstranit ze svých obchodů s aplikacemi alternativní aplikaci Parler, kterou by Trump mohl rovněž využívat k manipulaci. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU