Už si balila kufry, když jí najednou přišla smska, která vše změnila. Dominika Myslivcová musela okamžitě přehodnotit plány. Ve zprávě stálo, že má onemocnění covid-19.

„V sobotu mi přišla sms, že jsem pozitivní na covid. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit (moji reakci na sms byste měli vidět). Na testy jsem šla jen kvůli cestě za hranice a ani ve snu by mě nenapadlo, že zrovna já budu pozitivní,“ svěřila se Myslivcová na sociální síti.

Dominika chtěla na dovolenou

„Nechtěla jsem to sem dávat hned, čekala jsem, zda ještě nepřijdou teploty, dušnost, atd. Nepřišlo nic, cítím se skvěle a nikdo by na mně nepoznal, že mám v sobě nějaký vir,“ konstatuje Dominika, která nemá žádné příznaky.

„Takže asi jsem přenašeč. Otázkou je, kolik lidí to vlastně v sobě má, vůbec o tom neví stejně jako já a nakazí tím x dalších. No řeknu vám, je mi z celé té situace na nic a doufám, že už tohle divné období bude pryč,“ přeje si.

Mezi další celebrity, jenž onemocnění covid-19 mají nebo měly, patří třeba Libor Bouček s manželkou, Hana Zagorová, Štefan Margita, Simona Stašová či Lucie Bílá. Nikdo z nich nečekal, že by mohl být pozitivní právě on.

Zatímco Myslivcová z nudy nakupuje, Bouček se musí prát s příznaky. „Ta nemoc je nevyzpytatelná. V podstatě každý večer usínáte s odhadem, jestli vám bude lépe nebo hůř. A netrefíte se. Většinou,“ popisuje průběh moderátor.

Ven se dlouho nedostane

„Bolest hlavy je u mě permanentní, čich kontroluju každý dvě hodiny u voňavky a spát 16 hodin není vůbec žádný problém. Ale o mě fakt nejde. Absolutně nejsem schopen vypozorovat, kde jsem k tomu mohl přijít. Není v silách nikoho trasovat tenhle způsob nárůstu,“ konstatuje.

„Přes 4000 je opravdu dost. My s manželkou s největší pravděpodobností budeme za devět dnů nadšeni z nabyté částečné imunity, ale věřte mi, že tuhle nálož bych svým starším kamarádům nepřál,“ dodává Bouček, jenž se snaží promlouvat k lidu.

„Ta nemoc je sakra nepříjemná pro skoro čtyřicátníka, umím si představit, co může udělat těm s větším rizikem. Omezte kontakt s rizikovou skupinou, usmívejte se na život, jezte vitaminy a sportujte, pokud to jde. A chytnete-li to....zůstaňte maximálně optimističtí,“ radí veřejnosti Bouček prostřednictvím sociálních sítí.