Dominika Gottová chtěla na konci minulého roku nastoupit do nové práce, během standardní zdravotní prohlídky se ale dozvěděla velmi nepříjemné zprávy.

Nejstarší dcera Karla Gotta se již několik let léčí s cukrovkou. Užívání léků na diabetes v kombinaci s alkoholem, kterému Dominika holduje, je však doslova smrtící.

Gottová kvůli existenčním starostem své zdraví dlouhodobě neřešila a vše se odhalilo během nedávné návštěvy lékaře, kde jí našli hned několik vážných diagnóz. „Změřili mi tam tlak a ten vrchní jsem měla přes dvě stě! Paní doktorka se zděsila a hned mi napsala prášky. Z toho důvodu mě ale nevzali do práce,“ přiznala tehdy deníku Aha.cz. Zvýšený tlak ale nebyl jediný problém, který vyplynul na povrch.

Dominika Gottová podle výše zmíněného webu aktuálně čeká na odlet do Helsinek, kam se chce se svým manželem Timem Tolkkim odstěhovat.

Cílem cesty je prý dokončení žádosti o sociální bydlení, a pokud vše klapne, chce slavíkova dcera Česko nadobro opustit.

Cesta do Finska ovšem může znamenat, že si pod sebou Gottová definitivně podřízne větev. Její vážné onemocnění jater vyžaduje léčbu a konzumace alkoholu může pro Dominiku znamenat rozsudek smrti.

Gottova dcera si totiž vyslechla u lékaře vážnou diagnózu, trpí ztučnělými játry neboli steatózou. Nahromaděný tuk v játrech postupně zasáhne zdravé oblasti, takže funkční tkáně je čím dál méně.

Steatóza navíc může vést až k vážnému poškození jater, cirhóze, selhání či rakovině. „Na to jsem také dostala léky, je to síla. Vím a cítím, že se sebou musím něco dělat,“ řekla Aha! Dominika Gottová.

Zda se ale dokáže vedle maniodepresivního manžela vzdát své závislosti na alkoholu a šlápnout na brzdu včas, to ukážou až příští měsíce. Snad to bude pro Gottovou dostatečné varování a změní své zažité návyky, které ji doslova přivádí do hrobu.