Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Gottové zemřel náhradní tatínek: Žil s její matkou, i když měl velké tajemství

Dominika Gottová
Dominika Gottová
Zdroj: Profimedia
Dominika Gottová

Dominika Gottová byla sice dcerou Karla Gotta, ale ve skutečnosti se o ni jako o malou staral někdo úplně jiný. Byl to Václav Peiger. Právě on nějaký čas žil s její maminkou Antonií Zacpalovou a pomáhal jí vychovávat Dominiku, když Karel Gott neměl čas.

Choreograf a tanečník Václav Peiger začal žít s baletkou Antonií Zacpalovou, když byla Dominika ještě malá. S Karlem Gottem se dobře znali a o Dominiku se starali oba dva. Více času a hlavně citu jí věnoval spíše Peiger, který později přiznal, že je gay a vztah se Zacpalovou se logicky rozpadl.

„Když jsem byla malá, tak u nás doma bydlel. Táto jsem Vendovi ale nikdy říkat nezačala. Navíc později přiznal jinou sexuální orientaci a tím jeho vztah s maminkou skončil,“ prozradila dle deníku Aha Dominika, která na něj vzpomíná s láskou.

Dominika Gottová přišla o dalšího blízkého člověka

„Vašek rád vařil, přímo vyvařoval. A když se občas přišel Karel podívat za Dominikou, olizoval se až za ušima,“ svěřil zdroj, který byl blízký jak Karlovi, tak Václavovi. Dominika k němu měla vřelý vztah, jelikož on se o ni opravdu staral.

„Pamatuji si, že když v Německu vyšlo najevo, že Gott má dceru, Vašek asistoval při focení. To se Karel rozhodl, že se s malou Dominikou nechá vyfotit pro titulní stránku Bildu. No a Vašek jí pro to focení pletl na hlavě copánky,“ pokračoval zdroj.

Václav Peiger byl jejím druhým tatínkem

Mistr prý Peigera nazýval pletařkou. „To proto, že Vašek Dominice pletl nejen copánky, ale třeba i svetříky. Uměl šít i plést,“ prozradil. I když Peiger od Antonie odešel, s Gottem zůstali v kontaktu a scházeli se na nejrůznějších akcích, kde s nimi byla i Dominika.

Nedávno se Peiger přestěhoval do Dominikánské republiky. Stalo se tak koncem loňského roku. Chtěl tam rozjet byznys s vlasy. „Uměl navazovat a zahušťovat vlasy keratinem. Tohle řemeslo v Dominikáně neexistuje a holky jsou tam vlasatý. Byl by to dobrej džob. Bohužel se k tomu už nestihl dostat. »Nadobíčko« měl už ale připravený,“ dodal zdroj.

Gott o Dominiku neměl příliš zájem

Tanečník zemřel velmi náhle v Punta Cana Bavaro, kde bydlel u svých kamarádů Marty a Rudolfa. „Ve čtvrtek večer byl úplně v pohodě, on byl vůbec zdravý mužský. V pátek ráno se mu ale začalo špatně dýchat. Mysleli jsme, že je to infarkt, tak jsme s Rudou, mým mužem, zavolali sanitku,“ řekla Aha Marta Fenclová

„Vyjela okamžitě a mezitím jsme po telefonu dostávali instrukce, jak mu máme rukama stlačovat hrudník a podobně. Držela jsem mu hlavu v náručí a on se na mne najednou podíval a řekl: Já umřu. Do dvou minut mu klesla hlava a byl konec. Záchranáři se ho potom půl hodiny snažili ještě oživovat defibrilátorem. Marně,“ dodala Fenclová.

Dominika se nyní musí cítit strašně. Nejprve zemřel její biologický otec a teď i muž, ke kterému měla možná ještě blíže. Naštěstí s ním před pár týdny po dlouhé době mluvila, tak ho alespoň má v živé paměti.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky