Nejstarší dcera Karla Gotta si bydlení ve Finsku představovala trochu jinak. Dominika Gottová bydlela v Helsinkách přes osmnáct let, po provalených nevěrách Tima Tolkkiho se ale sbalila a odstěhovala se zpět do rodné Prahy.

V České republice vydržela Gottová rok, přežívala ale na pokraji chudoby, jelikož dělala prodavačku v lahůdkách a plat jí sotva vystačil na pokrytí nájmu a základních potřeb.

V zoufalství se proto rozhodla dát druhou šanci nevěrnému hudebníkovi, se kterým prožila téměř dvacet let. Z růžového snu ale Dominika rychle vystřízlivěla.

Bez práce, na mizině, manžel za oceánem

Dominice Gottové se dodnes nepodařilo najít v Helsinkách zaměstnání, proto je její finanční situace velice bledá. Dcera slavného zpěváka žije v městském bytě a bere od státu přídavky, na které má jako právoplatná manželka Fina nárok.

Ačkoliv je sociální podpora ve Finsku mnohem vyšší, než u nás, peníze vyjdou Gottové akorát na zaplacení nájmu a potraviny. Dominika je od začátku svého pobytu za hranicemi odkázaná na finance, které jí z Mexika posílá Tolkki.

Kvůli výdělkům ale Timo tráví většinu roku za oceánem a Gottová je sama jako kůl v plotě. Nyní už jí došla trpělivost a hledá si nové zaměstnání v Praze, kam dorazí příští dny.

Čekala na očkování

"Tak jsem konečně plně naočkovaná, takže můžu odletět za mámou a kamarády," napsala Aha! Dominika Gottová, která už se prý do rodné země velice těší.

"Už se nemůžu dočkat, po tom půlroce mi všichni neskutečně chybí," svěřila se Gottová s tím, že její výlet má více důvodů.

"Tim se chystá do zámoří znovu a já to sama v Helsinkách nedávám. Finančně, ani psychicky! Proto si chci opravdu najít práci v Praze a mít nějaké jistoty, i když mám k Čechům velké výhrady. Ale mám tam alespoň kamarády," popsala Dominika zoufalou situaci. V Čechách ji čeká hned několik povinností, kromě návštěvy své matky Antonie Zacpalové, se chystá Gottová také k hrobu zesnulého otce.

"Nebyla jsem tam od jara a musím tam zajít. Strašně moc mi chybí a pořád si vyčítám, že jsem ho svými problémy trápila," uzavřela.