Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dominika Gottová: Od Gotta dostávala cenné dary, které si ale nemohla dovolit

Dominika Gottová
Dominika Gottová
Zdroj: Profimedia
Dominika Gottová

Dominika Gottová byla Gottovou prvorozenou dcerou. Mistrovi se v době jejího narození rozjížděla kariéra, a tak jí nevěnoval tolik času, kolik měl. Svoji nepřítomnost vykupoval drahými dárky, které Dominice mohl leckdo závidět. Vztah s tátou ale záviděníhodný nebyl.

Nouzí Dominika Gottová tedy rozhodně netrpěla. Gott ji zahrnoval už odmala nekonečným množstvím darů. Mezi svými vrstevníky musela být tenkrát hvězda, jelikož to, co dostávala od svého slavného táty, nikdo jiný běžně neměl.

„Pamatuji si na báječný magnetofon s obrovskými reproduktory na hudbu, oblečení, hodinky… Několikrát mi věnoval i nádherný šperk. Měl skvělý vkus, a to je u mužů nezvyklé,“ prozradila Dominika v nejnovější publikaci Blesku - Můj táta Karel.

Dominika byla zahrnována luxusem

Šperky, které jí Karel Gott dával, téměř vždy obsahovaly diamanty. Její mamince Antonii Zacpalové koupil byt i chatu. „Od táty jsme měly řadu hmotných darů. Koupil a zařídil nám byt. A v roce 1983 nám pořídil chatu v Malých Kyšicích, abychom měly kam jezdit na léto, tu jsme jednou dostaly k Vánocům,“ prozrazuje Gottová.

„Ještě se tak jakoby omlouval, že není dost reprezentativní. Režie takových věcí pro nás ale byla příliš nákladná, máma to coby samoživitelka nemohla utáhnout, takže přes nemalou vděčnost, jakou jsme za ně vůči tátovi cítily, se takové dary ukazovaly být spíše danajskými,“ dodává.

Karel Gott jí dával jeden dárek za druhým

Dominika pak k osmnáctým narozeninám dostala vlastní auto! K její smůle se v autě ale moc neohřála. „Za dva měsíce mi ho ukradli, a to potom táta udělal obrovské gesto. Přenechal mi svoje vlastní luxusní BMW,“ svěřila se Dominika. Tehdy se ještě radovala, ale později jí došlo, že si nemůže dovolit platit povinné ručení. Karel jí pak dal další auto. Tentokrát levnější.

Gott Dominiku finančně podporoval až do své smrti. Zanechal jí téměř šest milionů korun, ale ty už jeho povedená dcera rozfofrovala. Nejednou jí přispěl i na protialkoholní léčení, ale ona peníze použila na něco jiného.

Na jednu stranu tedy říká, že peněz měly díky zpěvákovi dost, ale později dodává, závratné sumy matce nedával. V knize hovoří sama Antonie Zacpalová.

„Dokonce se se mnou i vyrovnal za ten první půlrok, kdy Dominiku odmítal. Potom platil měsíčně a vím, že to bylo nějak odstupňováno podle věku, ale částky už se nepamatuji. Nebyly to horentní sumy. Dobře jsme z toho vyšly, ale kdyby přišlo nějaké nečekané vydání, bylo by to špatné, zavzpomínala na minulost Zacpalová.

Její maminka od Gotta dostala byt i chatu

Gott jim dával nějaké peníze, ale spíše šlo o hmotné dary. „Když se třeba začalo smět nosit značkové oblečení, kamarádi si mě dobírali, proč ho nemám. Jenže my si to nemohly dovolit,“ tvrdí Dominika a trochu si tím protiřečí.

„Bylo mi to líto a měla jsem potřebu se před ostatními nějak ospravedlňovat, ale to bylo jen takové dětské hašteření, opravdovou nouzí jsme netrpěly,“ popisuje Gottová, jak k ní chovali spolužáci. Dnes, po smrti Gotta, se Dominika snaží žít spořádaným životem a nutno podotknout, že jí to moc nejde.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky