Ladislav Štaidl s Karlem Gottem byli nerozlučná dvojka, vše se ale změnilo, když se skladatel zamiloval do Ivety Bartošové a opustil kvůli tomu Gottův orchestr.

„Láďa se v roce 1986 zamiloval do Ivety Bartošové a kvůli ní ukončil své působení v orchestru. Naplno jí propadl, skládal pro ni písničky a vše se točilo jenom kolem ní. A to Karel velmi těžce rozdýchával, byl to přece jen egoista. Karel se najednou cítil odstrčený a absolutně prázdný! Byli s Láďou vynikající tandem, a vše se rázem rozplynulo jako pára nad hrncem. Nikdo se nedivil, že spolu několik let pořádně nemluvili,“ vzpomínal před lety pro Blesk jeden ze členů slavného souboru.

Spor hudebníků se pak táhl celá desetiletí a na usmíření bývalých přátel už nikdy nedošlo. Ladislav Štaidl dokonce nepřišel Karlu Gottovi na pohřeb. Na to ale měl překvapivé vysvětlení.

„Jsem natolik zdrcen Karlovým odchodem, že jsem nikde nechtěl mluvit ani se ukazovat. Vyrovnávám se s tím po svém. Všechny nabídky na rozhovory jsem odmítl, na nic se necítím,“ řekl výše zmíněnému webu Ladislav Štaidl po smrti Karla Gotta.

Přátelství hudebníků mělo evidentně silnější kořeny, než si sami připouštěli. Možná i proto měl prý Štaidl v plánu sejít se s Gottovou dcerou Dominikou.

„Volali jsme si na podzim, když měl tatínek výročí úmrtí. Chtěli jsme se setkat, popovídat si a zavzpomínat,“ prozradila Gottová. Na schůzku už ale bohužel nedošlo, Štaidl nakonec prohrál svůj boj s covidem.

„Měla jsem v plánu jet k Láďovi k Apolináři, ale koronavirová pandemie nám v tom zabránila. Ještě jsem se mu zkoušela dovolat po Novém roce, ale marně. Je mi to moc líto, že zemřel,“ sdělila zarmoucená Dominika Gottová.

„Doufám, že už s tátou zase koncertují v uměleckém nebi. A že opět řeší krásné ženy, což bylo jejich oblíbené téma,“ uzavřela.

Gottová rozebírá mimo jiné vztah svého otce a Štaidla i ve své kontroverzní knize Poslední roky s Karlem.