Bojuje se zánětem průdušek

Vládní opatření kvůli koronavirové pandemii se dotkla téměř každého z nás. Dominiky Gottové naštěstí ne. Ta totiž pracuje v lahůdkách, na které se lockdown nevztahuje. Jediné, co ji v poslední době omezilo, byl nepříjemný zánět průdušek.

„V tuhle chvíli ho doléčuje. Byla na testech na covid, který nemá, ale od minulé středy je na nemocenské a už se jí ulevuje. Měla strašnej kašel a horečky. Do obchodu by se vrátit měla, protože ty lahůdky jsou potraviny, takže ty by měly fungovat normálně dál,“ objasňuje Luboš Procházka, spoluautor knihy Poslední roky s Karlem.

Důležité je, že Dominika nepřijde o práci. „Díky bohu. Když dělala v tom baru, tak seděla tři měsíce doma a byla na zabití,“ svěřil se.

Knihu napsal společně s Dominikou a prodává se nad očekávání. „Prodej se blíží k hranici deseti tisíc kusů. Už se bude muset dělat dotisk. Jedná se o dalších deset tisíc kusů. Prodává se dobře. Uvidíme, jak se bude prodávat jenom na onlinu,“ vysvětluje Procházka. Obchody jsou nyní zavřené, takže jediná možnost, jak knížku získat, je si ji nechat poslat.

„My jsme si nemysleli, že to půjde takhle rychle. Tušili jsme, že o to bude zájem, ale že se do necelého měsíce dokáže vyprodat ten první náklad, tak to jsme nečekali,“ prozradil Procházka, jenž se z hojně prodávaného díla raduje a Dominika jistě taky.

Snad už se cítí lépe. Ještě před měsícem tomu tak nebylo. Nejen kvůli nedobrému rozpoložení se nedostavila na křest zmiňovaného díla. O akci věděla měsíc dopředu a stejně se nedostavila. Bála se, že by mohla o práci přijít, což by nerada. Občas to pro ni ale není jednoduché.

„Říká, že do těch lahůdek se na ni všichni chodí dívat jako do ZOO. Za tu dobu, co jsem ji poznal, tak v řadě věcí má pravdu. V některých věcech jsem si říkal, že mohla to příjmení Gottová využít líp,“ myslí si Procházka, který Dominice v minulosti podal pomocnou ruku.

Manžel ji rozhodil

„Ze začátku se i s ní spolupracovalo velmi dobře, jelikož ona měla velmi dobře našlápnuto. Našla si práci, pracovala krátce i pro mě,“ vypráví, jak to všechno začalo. „Pak se vrátil do Česka Timo (manžel Timo Tolkki), byl tady měsíc a žádal ji, aby se k němu vrátila. To ji rozhodilo. Pak začala koronakrize. Byla dva měsíce doma a utápěla se v tom. Přemýšlela, jestli odejít, jestli se má rozvést. Práce na druhé části knihy byla náročnější pod vlivem její psychiky,“ přiznává Procházka, pro něhož byla spolupráce s Gottovou občas velmi náročná.