Ivana Gottová překvapila a zároveň potěšila fanoušky svého manžela Karla Gotta oznámením o zpřístupnění vily na Bertramce, ze které plánuje v příštím roce vybudovat muzeum.

"Rozhodla jsem se spolu se svými dcerami, že u příležitosti Karlových nedožitých pětaosmdesátých narozenin a pátého výročí jeho odchodu zpřístupníme náš dům v ulici Nad Bertramkou. Uvidíte naši milovanou vilu autenticky tak, jak v ní můj muž žil v letech 1974–2019, tedy více než polovinu života. Vím, že by ho těšilo, že se náš rodinný dům otevře veřejnosti," napsala vdova po Karlu Gottovi na Instagram.

Dominika Gottová se následně ozvala redakci Extra, kam zaslala ostrý vzkaz pro svou macechu. "Můj tatínek si přál, aby vilu paní Gottová nikdy neprodávala a zůstala cenným domovem pro jejich dcery, mé mladší sestry. Proč se tedy chystá porušit jeho přání? Jde jí o další peníze? Tatínka nechala paní Gottová v roce 2019 pochovat na nedalekých Malvazinkách s tím, že ho bude mít s dcerami blízko sebe. Tím už tehdy nesplnila jeho přání, aby byl pochovaný u svých rodičů v Újezdu u Svatého Kříže. Teď se z Bertramky s mými sestrami chystá odejít. Nerozumím tomuto postupu," vysvětlila prvorozená dcera Slavíka a zastání našla v rodinném příteli.

Dominika je také dcerou Karla Gotta

"Její otec kladl Ivaně na srdce, aby vilu neprodávaly. Z toho kroku, který teď Ivana udělala, vyplývá, že se s dcerami z vily odstěhuje. Určitě tam nebudou žít v době, kdy si lidé budou vilu prohlížet," vysvětlil Kafe.cz kamarád Dominiky Gottové Luboš Procházka.

"Celý fakt Ivana prezentuje tak, že se rozhodla ona a dcery. Dominika je také dcerou Karla Gotta, takže se jí to pochopitelně dotýká. Je sem tam v kontaktu s Nelly přes SMS. S Ivanou jsou vztahy stále na bodu mrazu," doplnil Procházka, proč se Dominika proti rozhodnutí Ivany ohradila.

Nejstarší dceru známého zpěváka pak trápí i to, že si její otec přál být pochovaný v Újezdu u Svatého Kříže, jeho manželka ho ale nakonec pohřbila na Malvazinkách. "Pan Gott si přál být pochovaný v místě, kam jezdil jako malý chlapec za babičkou, Ivana toto jeho přání také nerespektovala," uzavřel Procházka.

Z vily na Bertramce v příštím roce vznikne muzeum

Související články