Dle neoficiálních informací, které zveřejnil web Expres, figurují v závěti po zpěvákovi Karlu Gottovi vdova Ivana s dcerami Charlottou a Nelly a také jeho sestřenice Hana. Starší dcery Mistra, Dominika Gottová a Lucie Valčíková, se se svým otcem už před lety dohodly na tom, že se nároků na dědictví vzdají a podepsaly smlouvu o narovnání, za což obě dvě obdržely finanční prostředky ve výši asi šesti milionů korun. Jak je ale zřejmé, Dominice je to málo. Už delší dobu totiž přemýšlí nad tím, jak dědické řízení napadnout.

Najala si právníka

Jak uvádí zmíněná redakce, pro kterou promluvil blízký zdroj z okolí Dominiky Gottové, nejstarší dcera Karla Gotta už k získání části dědictví podnikla několik kroků. „Nyní se setkala s právničkou a podepsala jí plnou moc. Ona za ni teď celou situaci začíná řešit. Pokusí se Dominiku do dědictví dodatečně dostat,” řekl člověk, který se s Dominikou zná.

Gottová se snaží za každou cenu přijít na to, jak dědické řízení ovlivnit. Před časem dokonce údajně přišla s tím, že nebyla při podpisu smlouvy o narovnání při smyslech a že byla vlastně dotlačena k tomu, aby vůbec papír podepsala.

Musí předložit důkazy

„Dominika tvrdí, že v době, kdy podepsala takzvanou smlouvu o narovnání, byla pod vlivem antidepresiv předepsaných ve Finsku,” řekla blízká osoba Dominiky Gottové. „Bude muset předložit důkaz, že vážně ty léky brala, a pak by k tomu musel vzniknout znalecký posudek,” dodal ještě.

Zda se nakonec Dominice podaří dědické řízení úspěšně napadnout, ukáže až čas. Přinejmenším zarážející je ovšem fakt, že zatímco mladší Lucie se s šesti miliony korun spokojila a nikdy více si nic od svého otce nenárokovala, Dominika, která neustále v médiích špiní vdovu Ivanu, se cítí dotčená a je přesvědčená o tom, že si zaslouží mnohem víc.