"Za VFN Praha mohu jen znovu konstatovat, že jsme se rozhodli dar nepřijmout právě z důvodu jeho nevhodné, až bulvární medializace. To není vůbec aktivita, ve které bychom jako nemocnice chtěli figurovat. Naším cílem a posláním je léčit lidi, v tuto chvíli pak úsilí všech našich lékařů, sester a dalších pracovníků směřuje k tomu, abychom zvládli otestovat tisíce zájemců na covid-19, připravili se jako jedna z klíčových nemocnic na očkování populace proti covid-19 a dokázali se vypořádat s případnou další vlnou nemocných," vysvětlila Super.cz mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Následně se do celé věci vložila Dominika Gottová, která obvinila Ivanu Gottovou, že právě ona má prsty v odmítnutí daru!

"Informace mě šokovala, protože nemocnice nesdělila důvod svého počínání. Tato situace mě velmi mrzí, protože jsme chtěli finančně pomoci interní klinice hematologie, kde se lékaři o mého otce v posledních letech života precizně starali, za což jsem jim také v úterý osobně poděkovala. Je mi jasné, že za rozhodnutím nestojí sama nemocnice, ale nátlak manželky mého otce, která už tímto způsobem jednou nemocnici donutila k tomu, aby nepřijala finanční dar z dražby obrazu mého táty," opřela se Dominika Gottová ostře do vdovy po svém otci! Nemocnice ale tuto informaci rázně popřela!

"Jak jsem již uvedla, naším právem je spolupráci s nimi odmítnout. Což jsem již včera za celou VFN Praha (i jednotlivé kliniky) učinila a požádala je, aby finanční výtěžek ani jiné dary z prodeje jejich knihy do naší nemocnice nesměřovali. S žádným z aktérů této kauzy ve spojení nejsme. A nadále se k ní ani nebudeme nijak vyjadřovat, neboť před sebou máme opravdu jiné a naléhavější úkoly. A závěrem ještě konstatuji, že žádný subjekt naše rozhodnutí dar nepřijmout neovlivňoval," zdůraznila mluvčí VFN pro zmíněný web s tím, že už v žádném případě nechtějí jako nemocnice v této kauze figurovat ani ji nadále jakkoliv komentovat!

Další snaha Dominiky Gottové dostat se do povědomí lidí v kladném světle dopadla fiaskem! Na sociálních sítích lidé čím dál častěji kritizují chování Dominiky a tvrdí, že je ostudou rodiny!

"Nejde přehlédnout, že je Dominika neschopná potížistka, která se snaží vydělávat na popularitě svého otce, a neštítí se vytahovat kostlivce ze skříně, buď opravdové, nebo si je ještě přibarví k obrazu svému za účelem výdělku! To je hnus a nedivím se, že Ivana jí má plné zuby," shodují se lidé v komentářích.

Dominika Gottová už prý zachází příliš daleko a rodinná tajemství, ať už jsou pravdivá či nikoliv, měla raději nechat zamčená v trezoru svých vzpomínek.

Ivana Gottová zůstala jako vždy za dámu a k celé věci se raději nevyjádřila...