Dominika Gottová má dost problémů i v dospělosti. V minulosti se snažila sama vyléčit ze závislosti na lécích a alkoholu, ale podle její bývalé kamarádky Šárky Rezkové to tak úplně nevyšlo. Nevyrovnaná povaha prvorozené dcery Karla Gotta, kterému dala spokojený rodinný život až Ivana Gottová, je dost možná způsobena ne příliš šťastným dětstvím, ve kterém jí chyběl jak otec, tak matka.

Když Dominice byly dva roky, maminka Antonie Zacpalová ji musela na více než rok opustit. Chvíli tak byla v úplně cizí rodině. „Když z politických důvodů skončilo maminčino angažmá v karlínském divadle, musela se odstěhovat za prací do Teplic. Rok a čtvrt mezi mým druhým a třetím rokem života jsme tak zůstaly rozdělené,“ svěřila se v nové publikaci Blesku Můj táta Karel.

Dominika Gottová se v dětství cítila sama

Malou Dominiku měla na starost kolegyně Zacpalové. „Putovala jsem k Jůlince, což byla garderobiérka z divadla a mámina kamarádka. Babička už tehdy byla nemocná a sama by mě nezvládla. Dnes mámu chápu, neměla možnost volby, jenže tehdy to bylo jiné. Pro malé dítě je rok celá věčnost, navíc jsem nechápala, proč ode mne máma odjela,“ pokračovala Dominika.

Po více než roce se měla opět shledat se svojí maminkou. Je až s podivem, že k ní Dominika nechtěla. Na tetu Jůlinku si zvykla více, než bylo zdrávo. Antonie ji pak musela přesvědčovat, ať se nebojí a jde k ní.

Karel Gott ji moc nenavštěvoval

„Vím, že když se nakonec vrátila a měla jsem jít zpátky domů, plakala jsem a za živého boha k ní nechtěla. Křičela jsem, že máma není moje máma a trvala na tom, že zůstanu s Jůlinkou,“ řekla Dominika, která o tomto tématu dodnes nerada mluví.

Příliš se nevídala ani s Gottem. Ten ji zajišťoval spíše materiálně, ale city najevo nedával. Je otázkou, proč si tehdy nevzal do péče Dominiku Gott. „Vůbec mě to nenapadlo. Ta naše setkání byla tak řídká, tak sporadická, že bych to považovala za nevhodné,“ chápe maminku Gottová.

Načas přišla i o maminku

Sama v knize říká, že Gott ji zahrnoval dárky. Otcem na plný úvazek ale rozhodně nebyl. „Od táty jsme měly řadu hmotných darů. Koupil a zařídil nám byt. A v roce 1983 nám pořídil chatu v Malých Kyšicích, abychom měly kam jezdit na léto, tu jsme jednou dostaly k Vánocům,“ vypráví Dominika.

„Ještě se tak jakoby omlouval, že není dost reprezentativní. Režie takových věcí pro nás ale byla příliš nákladná, máma to coby samoživitelka nemohla utáhnout, takže přes nemalou vděčnost, jakou jsme za ně vůči tátovi cítily, se takové dary ukazovaly být spíše danajskými,“ konstatuje.

Žila v cizí rodině

Být dcerou slavného otce dle jejích slov tedy není žádná výhoda. Kromě materiálního zajištění se jí od otce nic jiného nedostalo. Kdyby ano, možná by se nemusela léčit z alkoholismu, ze kterého zřejmě není ještě tak úplně venku.