V rodné zemi se Dominika Gottová objevila naposledy loni, a to jen na pár dní. Navštívila svou maminku a po pár dnech opět odletěla. Jak informoval web Expres.cz, dcera známého umělce v poslední době prožila řadu zásadních událostí. 

Po boku svého manžela Tima Tolkkiho žije ve Finsku zcela v tichosti. Rozhodně ale nejde o žádnou idylku, jak by se mohlo zdát. Jejich život je plný problémů, které vychází zejména z jejich finanční situace. 

Dlouhou dobu Dominika Gottová pobírala ve Finsku podporu v nezaměstnanosti. Severské země jsou známé tím, že tamější sociální systém se každému ze všech sil snaží podat pomocnou ruku. I přesto, že je jeho přístup velmi vstřícný, úřadům již s Gottovou došla trpělivost. 

Na podporu státu může zapomenout

“Začátkem roku definitivně přišla o státní podporu pro nezaměstnané, což v jejím případě dělalo skoro čtyřicet tisíc korun měsíčně. Slibovala, že nastoupí do práce, ale zatím se tak nestalo. Nechce pracovat, téměř vůbec nevychází z domů a působí nešťastně. Jako by neměla chuť do života,” popsal zmíněnému webu zdroj z okolí Dominiky, který si pochopitelně nepřál být jmenovaný. 

Manželé se pokusili svou znepokojivou situaci řešit tím, že společně založili firmu. Ta spravuje Timovy hudební aktivity. Díky tomu také dosáhli na státní podporu pro začínající podniky. 

Má to ovšem háček - ta má byznysům pouze pomoci s nastartováním samostatné činnosti. Po uplynutí určité doby by se ale podnikatelé již měli postavit na vlastní nohy. 

Podnikání se nedaří

Bohužel ale jejich firma nefunguje tak, jak si původně nejspíš představovali. “Timo nemá moc pracovních nabídek, spíše tak nějak přežívají. Nedávno se přestěhovali do nového bytu,” popsal zdroj Expresu. 

Bohužel se navíc Dominika Gottová zjevně nedokáže ani chopit příležitostí, které jí doslova leží u nohou. Nedávno jí její kamarád, novinář Luboš Procházka, dohodil možnost přivýdělku. 

V rádiu Prostor měla mít pravidelné reportáže o životě ve Finsku. Ty by si sama napsala a předem nahrála. 

O práci kvůli lenosti přišla

“Za jeden výstup měla mít asi 1500 korun. Domluva byla taková, že si napíše sama scénář a pak reportáž namluví. Něco málo natočila, ale pak se jí prostě nechtělo, začala se vymlouvat a přišla o práci kvůli vlastní lenosti, což u ní není poprvé,” sdělil informátor. 

Média se dozvěděla minimálně o dalším případu, kdy si Dominika Gottová nechala proklouznout mezi prsty parádní příležitost. V minulosti dostala například z Česka nabídku propůjčit své jméno kavárně, která měla sloužit jako vzpomínkové místo na jejího slavného tatínka. Za to jí byla přislíbena renta ve výši několika desítek tisíc měsíčně. 

Překvapivě ale ani na tuto nabídku nekývla. Jako vysvětlení jí navíc posloužila velmi podivná výmluva. “Její oficiální verzí bylo, že nežije v Česku a neměla by dění v kavárně pod kontrolou. Skutečnost je ale jiná. Ona nevěřila, že se ten podnik vůbec otevře a že tam budou chodit lidé. Neměla důvěru v kavárnu pro fanoušky svého otce,” tvrdí zdroj Expresu.

Související články