Dominika Gottová to nikdy neměla v životě jednoduché. Ačkoliv je dcerou nejslavnějšího zpěváka u nás, musela se odjakživa protloukat na vlastní pěst.

Karel Gott v době, kdy přišla jeho milenka Antonie Zacpalová, děti nechtěl. Možná i proto baletka své těhotenství tajila a o existenci dcery zpěvákovi řekla, až když bylo Dominice půl roku.

„Dominika plánovaná nebyla, ale stalo se to v době, kdy mi táhlo na osmatřicet let. Zavolala jsem mu, že se mi narodila dcera a on je jejím otcem, reagoval velmi nepříjemně a praštil mi s telefonem. Nebyl v žádném případě připraven být otcem. Bylo to něco, co mu bylo vnuceno, musel se s tou realitou smířit, ale úplně to necítil. Ani moc nevěděl, jak se zachovat, jak ji vzít,“ prozradila kdysi Antonie Zacpalová deníku Rytmus života.

Kvůli nezájmu Karla Gotta o dceru se musela o Dominiku Gottovou postarat pouze maminka, k otci si Dominika našla vztah až o mnoho let později. O to více se nyní obává, že by mohla o matku přijít. Ze strachu se dokonce rozhodla napsat dopis Babišovi.

Dominika Gottová vyrůstala hlavně s matkou, po smrti Karla Gotta je to navíc pro ni poslední žijící příbuzná. Dcera slavného zpěváka sama nikdy děti neměla a s rodinou po otci nemá zrovna vřelé vztahy.

Není divu, že se poslední dny strachuje o zdraví své maminky. Antonie Zacpalová se totiž nakazila koronavirem a bojuje s těžkým průběhem nemoci, což v jejím věku může být fatální.

Bývalá baletka přitom dostala zkraje roku první dávku vakcíny proti covidu, druhé se ale nedočkala. Dominika se proto rozhodla napsat dopis Andreji Babišovi, ve kterém využila jména Karla Gotta, s prosbou o urychlení aplikace vakcíny. „Vzhledem k onemocnění mé maminky, paní Antonie Zacpalové, jsem se dnes obrátila na premiéra Andreje Babiše. Maminka na tom není dobře, a pevně věřím, že se z nemoci covid-19 vyléčí. Dostala bohužel jen první dávku očkování a druhé se kvůli výpadku dodávek nedočkala,“ píše Gottová v úvodu svého psaní dle webu Expres.cz.

V druhé polovině pak Dominika vytáhla spolupráci svého otce s Babišem.

A kvůli zdraví své matky dokonce neváhala u premiéra zahrát na citlivou strunu minulosti.

„Moje maminka dostala v lednu jen jednu vakcínu, další se kvůli výpadku dodávek nedočkala a nakonec se nakazila covidem-19, se kterým nyní bojuje. Její stav není dobrý, a já se modlím, abych po nedávné ztrátě tatínka nepřišla také o ni. Tatínek si vás, pane premiére, velmi vážil, mimo jiné jste se ekonomicky podílel na několika jeho turné, což už jsem loni popsala ve své knize, a proto se na vás s touto akutní prosbou obracím. Nejde jen o mě, myslím, že píši za všechny, kdo chtějí ochránit své blízké. Udělejte, prosím, se svým týmem maximum, držím vám palce, s pozdravem,“ uzavřela Dominika Gottová svůj dopis.

Dcera Karla Gotta věří, že se její maminka brzy dočká druhé dávky vakcíny, a bude tím pádem proti zabijáckému viru imunní.

Zda ale její citově zabarvená prosba Babišovi něco urychlí, je zatím opravdu ve hvězdách…