Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dominik Hašek: Zpívání mě bavilo

Dominik Hašek: Zpívání mě bavilo
Dominik Hašek: Zpívání mě bavilo
Zdroj: Lucie Vítková

Brankář Dominik Hašek v Rusku, jeho rodina v Čechách a dcera v televizi

Slavný hokejový brankář DOMINIK HAŠEK (45) opouští rodinu, která dala přednost variantě častých návštěv. Ale pozor, o žádnou partnerskou krizi se nejedná…

Dominik Hašek Dominik Hašek Zdroj: Lucie Vítková

Jak jsi trávil léto po úspěšné sezoně?
Pro mě už léto skončilo, protože se připravuju s týmem na novou sezonu. Moře jsme tentokrát škrtli. Čas sice byl, ale nějak se nám nechtělo, tak jsme s rodinou a s přáteli v červenci trávili volné chvíle v Itálii a v Rakousku. Byla to taková sportovní dovolená. Jezdili jsme na kole, chodili na túry, hráli golf a lyžovali na ledovci. Bylo to moc příjemné zpestření. Jinak jsem byl většinu času v Praze. Také jsme s manželkou hodně času trávili zařizováním nového apartmánu na golfu v Berouně. Paradoxně teď, když už je vlastně k nastěhování, si jej neužiju, protože budu v Rusku. Rodina se může stěhovat a užívat si golfu, já se na to můžu těšit až příští rok.

Ty budeš v Rusku sám? Rodina tu zůstane?
Tak jsme se s manželkou domluvili. Bude lepší, když zůstane s Dominikou v Praze. Dcera tu chodí do školy a manželka začíná podnikat. Proto za nejlepší variantu považujeme časté návštěvy. Navíc tu má Dominika i další záliby, jako je volejbal či zpěv, a proto není vhodné, aby se mnou odjely.

S dcerou Dominikou, které je patnáct, ses nechal nafotit do kalendáře na podporu akce Česko čte dětem. Co tě k tomu vedlo?
Líbil se mi účel toho kalendáře. Nejprve jsem si zjistil, kdo všechno se v kalendáři objeví, a až potom jsem rád souhlasil. Jinak bych nechtěl svoji dceru někam prosazovat. Nemám to rád. V tomto případě jsem to nejprve konzultoval i s manželkou, neboť to bylo poprvé, kdy jsme se na veřejnosti takto „rodinně prezentovali“. Zpočátku jsem nebyl příliš pro, ale žena mě nakonec přesvědčila, že v tomto případě je to v pořádku.

Prozradil jsi, že Dominika ráda zpívá. Po kom pěvecké vlohy zdědila?
V žádném případě ne po mně. Protože já jsem ve škole vždycky zápasil ve zpěvu o dobrou známku. Jednou mi dokonce paní učitelka v páté třídě řekla, abych při sborovém zpívání jen otevíral pusu a dělal, že zpívám. Naštvala mě, neboť mě to bavilo. Myslím si, že nějaké vlohy má jistě po mé ženě, protože ta je umělecky nadaná. Dělávala balet, učila na lidové škole umění. Ale co se konkrétně zpěvu týče, tak to opravdu nevím, protože Dominika vážně moc krásně zpívá. Dokonce se přihlásila do jedné soutěže, která poběží teď na podzim na TV Prima.

Česko Slovensko má talent?
Ano. Postoupila mezi tři sta soutěžících a nyní čekáme, zda se dostane do posledního kola před finále, kde jich bude asi sedmdesát. Všichni v rodině a kamarádi držíme palce, aby jí to vyšlo.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky