Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Probudila jsem se nahá a on mě osahával: V kauze obviněného Feriho nastala změna

Dominik Feri
Dominik Feri
Zdroj: Profimedia
Dominik Feri

Vypadá to, že vyšetřování bývalého poslance Dominika Feriho se ještě hodně protáhne. I když se policie kauzou zabývá už od června, k rychlému vyústění zřejmě jen tak nedojde. V případu se totiž změnili žalobce i vyšetřovatel. Feri od začátku jakoukoli vinu odmítá.

Pětadvacetiletý Feri čelí obvinění, že údajně donutil několik dívek k pohlavnímu styku i přes jejich výslovný nesouhlas. Svědectví mladých žen přinesly deníky Deník N a A2larm. Podle článků se měl někdější politik s dívkami seznamovat na sociálních sítích a zvát je nejčastěji k sobě domů.

Kauzu už řeší jiní vyšetřovatelé

Právě proto se od srpna policisté soustředí na Feriho byt. Záležitost už ale řeší jiný žalobce i vyšetřovatel případu. O změně jako první informoval server aktuálně.cz. Případ začalo nejdříve vyšetřovat pražské policejní ředitelství I, na jehož práci dohlížela náměstkyně z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Karolína Fialová.

"Věc byla z důvodu místní příslušnosti postoupena na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 3," řekl aktuálně.cz šéf žalobců v Praze 1 Jan Lelek. Ten změnu vysvětlil tím, že údajné delikty zkoumají kriminalisté v obvodu, kde ke zločinům mohlo dojít. A protože Feri bydlí od roku 2015 na Žižkově, případ převzalo Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 3.

Feri mě osahával

Kriminalisté se teď zaměřují především na Feriho trvalé bydliště, kde podle svědectví dívek mělo údajně docházet k sexuálnímu násilí ze strany bývalého člena TOP 09. Jedna z možných obětí například popsala, že ji Feri začal u sebe v pokoji proti její vůli osahávat a snažil se o pohlavní styk.

Po odmítání měl politik ustoupit a dát jí na její přání napít. Po nějaké době se svědkyně měla probudit nahá, přičemž Feri na ni prý sahal.

V ostře sledované kauze se změnila i osoba žalobce případu. Novou dozorovou žalobkyní je Petra Gřivnová, která se záležitostí zabývá od srpna. "Trestní řízení je vedeno pro podezření ze spáchání trestných činů proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti, ve věci dále probíhá prověřování," řekla Gřivnová.

Za znásilnění nebo sexuální nátlak může soud udělit až desetileté vězení. I když Feri všechna obvinění odmítl, po zveřejnění prvních svědectví dívek okamžitě složil mandát poslance a později opustil i svou stranu TOP 09. Místo něj pak do Sněmovny zamířila filmová režisérka Olga Sommerová.

Feri sice připustil, že se v minulosti k dívkám nechoval vždycky nejlépe, obvinění ze sexuálních deliktů ale popírá.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU