Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Strach Dominika Feriho? Stáhl se ze sociálních sítí a vypnul komentáře

Dominik Feri
Dominik Feri
Zdroj: Profimedia.cz
Dominik Feri

Politik Dominik Feri, který čelí obvinění ze sexuálního obtěžování, byl se svými sledujícími na sociální síti Instagram každý den v kontaktu. Průběžně informoval o vývoji pandemie koronaviru v Česku a ostatním uživatelům odpovídal na jejich otázky. Co se ale začaly vynořovat výpovědi dívek, které měl Feri sexuálně obtěžovat, naprosto se ze sociálních sítí stáhl, a u některých příspěvků dokonce vypnul komentáře. 

Před několika málo dny se začaly internetem šířit zprávy, kterým mnozí nemohli uvěřit. Několik dívek totiž uvedlo, že je měl mladý politik Dominik Feri sexuálně obtěžovat, zesměšňovat či urážet. Z výpovědí žen, s nimiž hovořily deníky Alarm a Deník N, je patrné, že se Feri mnohokrát choval k ženám velmi hrubě. „V jednu chvíli začal mojí kamarádce nadávat, že je blbá kráva a nikoho nezajímá, což nás trochu zarazilo, ale on se tomu smál a my moc nevěděli, jak reagovat,“ popsala například jeden z incidentů dívka jménem Petra s tím, že později toho večera ji měl Feri znásilnit. 

Vše začalo jedním příspěvkem

O obrovský poprask se zasloužil jeden jediný příspěvek. „Proč nejsou ty kauzy zneužívání holek Ferim medializovaný?“ stojí v tweetu, který se na sociální síti objevil v pondělí 17. května. Pod ním se okamžitě začaly hromadit nejrůznější komentáře, z nichž některé lze považovat za zjevné nepravdy, ale také obvinění a detailní popisy znepokojujících situací. Redakce Alarmu a Deníku N se proto spojily a autorku příspěvku zkontaktovaly. 

„Tweet jsem napsala kvůli tomu, že se na mě v poslední době valily příhody o různých mladých ženách, které byly údajně obtěžovány či zneužity Dominikem Ferim. Byla jsem šokovaná, znechucená a nechápala jsem, že tak závažná kauza (pokud je pravdivá) ještě nebyla medializována,“ uvedla autorka.

Feri rezignoval a zmizel ze sociálních sítí

Dominik Feri byl na svém Instagramu velmi aktivní. Koneckonců, na populární sociální síti má již více než jeden milion sledujících. Téměř každý den sdílel nové informace týkající se vývoje pandemie v Česku. Poslední příspěvky však byly zveřejněny před několika dny. Feri se v nich přímo dotýká probíhající kauzy, která jej dovedla až k zásadnímu kroku. „Rezignuji na mandát poslance a nebudu se účastnit podzimních voleb. Nechci, aby lživé a manipulativní články v médiích poškozovaly mé nejbližší okolí ani kolegy,“ stojí v jeho dosud posledním příspěvku. 

Sám Feri obvinění označuje za lživá. Zároveň ale uvedl, že si je vědom přešlapů, kterých se dopustil. „Není pro mě většího pocitu potupy a osobního selhání než se ohlédnout zpět na situace, kdy jsem se zachoval nevhodně, nepatřičně či negentlemansky. Všechna taková selhání mě mrzí a hluboce a upřímně se za ně omlouvám,“ píše ještě Feri v příspěvku, u nějž vypnul možnost přidat komentář. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky