S bývalým partnerem Jindřichem Čandou, který je podnikatel a živí se jako trenér a instruktor sebeobrany, má Míša Nosková malou dceru Jasněnku. Dvojice spolu byla dokonce zasnoubená, ale veselka se neustále odkládala, až se nakonec pár rozešel. V tu dobu jejich dítěti ještě nebyl ani rok. 

Umělkyně si nejprve důvody, které ji k ukončení vztahu vedly, chtěla nechat pro sebe. Nakonec se ale především z důvodu osvěty rozhodla přiznat barvu. Ze vztahu prý odešla kvůli násilnému chování jejího expřítele. 

“Po každodenním martyriu, kdy vám někdo tvrdí, že jste špatná, že by si o vás neopřel kolo a jste neschopná, tak tomu postupně věříte. Čím déle jste v tom, tím více ztrácíte sílu odejít,” uvedla v pořadu 168 hodin. 

“Byla situace, kdy jsem skončila na schodech, dítě bylo v náručí a došlo k tomu, že na mě partner klečel a to dítě bylo ohrožené i celou tou situací. Malá pak měla i bouli na hlavě,” specifikovala poté jeden z incidentů, ke kterému mezi partnery mělo dojít. 

Reportéři pořadu 168 hodin následně sdělili, že policie již měla zahájit úkony trestního řízení z podezření hned ze tří trestných činů, a to ohrožování mravní výchovy dítěte, vyhrožování a týrání osoby žijící ve společném obydlí. Podle Extra.cz se nicméně zpěvaččin bývalý partner odvolal, a jak bude celá kauza pokračovat, ukáže teprve čas.

Míša Nosková v tom ale není sama. Kromě toho, že denně zažívají podobné chvíle pravděpodobně stovky českých žen, se násilí nevyhýbá ani celebritám. Své o tom ví například zpěvačka Helena Zeťová, která ho prý zakusila ve vztahu s hokejistou Jaroslavem Bednářem. “Měla jsem slušný sebevědomí, ale když vás někdo párkrát přetáhne hokejkou, tak to sebevědomí jde dolů,” uvedla v pořadu moderátorky Adely Banašové. 

Mirka Čejková skončila na neschopence

Nepříjemnou zkušenost má za sebou také moderátorka Mirka Čejková, ke které se hrubě choval její třetí manžel Marek Vít. “Po posledním útoku jsem byla měsíc v neschopnosti, záchranka přijela s policií. Ale i po tom všem, co jsem zažila, považuju psychické násilí za mnohem horší než fyzické napadání. Je to totální destrukce sebehodnoty a sebedůvěry,” uvedla pro iDNES.cz.

Šrámy na duši má také moderátorka a modelka Iveta Maurerová. Ta prý prošla hned několika toxickými vztahy, přičemž v případě jednoho z nich ještě ani nebyla plnoletá. “Asi nejhorší – a díky tomu také existuje můj nadační fond – to bylo v době, kdy mi bylo sedmnáct nebo osmnáct let. Není nic horšího, než když rodiče vidí, jak dítě trpí a každý den se o něj bojí, jestli se vůbec vrátí domů a jestli ho vůbec ještě uvidí. Prosí své dítě na kolenou, aby už nikam nechodilo, aby to skončilo a aby se vzpamatovalo. Když rodiče vidí, jak se jim z dítěte tvoří před očima troska,”  řekla v talkshow Na Kafeečko

“Já jsem si dlouho nepřipouštěla, že něco takového zažívám a že to není normální. Myslela jsem si, že takhle to má každý, že vám blízký člověk něco zakazuje, že na vás řve, ponižuje vás, kontroluje vás a že se bojíte,” dodala Maurerová, která je nyní šťastná ve vztahu se slavnou zpěvačkou Laurou Pergolizzi, vystupující pod pseudonymem LP. 

Šárka Vaňková před násilníkem utekla do zahraničí

Že se stala obětí domácího násilí, přiznala před časem také stříbrná SuperStar Šárka Vaňková. Na začátku své kariéry si totiž našla výrazně staršího partnera, který se vůči ní rozhodně nechoval jako gentleman. 

Zpočátku se násilí dělo v náznacích a její bývalý přítel si vystačil se slovním napadáním. Později však zašel dál. “Zpětně si uvědomuji, že jsem v tu dobu málo komunikovala s rodinou. Pak přijde první facka, první šťouchnutí. Kdy se to stalo poprvé, si nepamatuji, ale většinou to bylo v době, kdy nebyl úplně střízlivý,” popsala zpěvačka v pořadu 13. Komnata. 

“Útěk jsem plánovala tak půl roku. Musela jsem si najít byt a pak počkat na správný okamžik, kdy on usne, já už měla pronajatý byt, nachystané věci a v podstatě jsem utekla,” uvedla s tím, že ji někdejší partner poté několik let stalkoval, což bylo jedním z hlavních důvodů, proč poté dlouhé roky žila v zahraničí a věnovala se civilnímu zaměstnání.

Související články