Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

V tomto extravagantním interiéru žije nejvíce kopírované módní duo

Vila na Sicílii hraje všemi barvami. Na první pohled je to nesourodá směska, ale při bližším prozkoumání se do ní zamilujete.
Vila na Sicílii hraje všemi barvami. Na první pohled je to nesourodá směska, ale při bližším prozkoumání se do ní zamilujete.
Zdroj: Profimedia
Vila na Sicílii hraje všemi barvami. Na první pohled je to nesourodá směska, ale při bližším prozkoumání se do ní zamilujete.

Prohlédněte si sicilskou vilku, která v sobě ukrývá neuvěřitelný interiér plný barev a zajímavých stavebních prvků. Žije v něm duo módních návrhářů, kteří vytvořili značku, jež patří k nejvíce kopírovaným. 

Vratké začátky

V 80. letech minulého století se Dolce a Gabbana dokázali prosadit na poli módního poradenství, ale touha po vlastních kolekcích byla silnější. Bohužel nikdo nechtěl začínající návrháře podpořit a dát jim šanci ukázat, co v nich je. Ani jejich styl, který se topil v barvách a vzorech, nebyl dobrou vizitkou. Dva roky dřeli, aby v roce 1985 přeci jen vyslali pár modelek v extravagantních outfitech na molo. Modely šité horkou jehlou doma na koleni vypadaly spíš jako nepovedená praktická zkouška studenta návrhářství, ale odlišnost od sofistikovanosti Chanelu a jemu podobných je přeci jen zapsala do povědomí veřejnosti.

D&G patří mezi módní špičku. Za extravaganci se sice platí zlatem, ale kousek od návrhářského dua, které si tyká s módou téměř třicet let, by neměl chybět nikomu.

Škola stylu

Oba umělce a designéry spojovala láska k netradičnímu spojení vzorů a barev, materiálů, přílišné zdobnosti, flitrům, korzetům, černým oblekům s proužkem. Za svůj vzor považovali nestárnoucí Sophii Lauren a Annu Magnani. A dnes jsou pro módou posedlé Italky jasnou volbou. Jen málokdy se kolekce nesou v duchu jedné barvy, materiálem se nešetří. D&G patří právem mezi nejluxusnější konfekční značky světa a v Hollywoodu jsou italští mágové považováni za volbu číslo jedna.

Móda od Dolce a Gabbana je nepřehlédnutelná.

Náruč

Láska k módě nabrala nový směr, když Dolce a Gabbana přiznali milenecký poměr. Na jejich tvorbě to bylo znát. V době, kdy se s comming-outy roztrhl pytel, ani oni dva neudrželi tajemství pod pokličkou a dali průchod svým citům. Než přišel v roce 2005 rozchod, mihnuli se kultovním seriálem Sex ve městě, kde si hlavní protagonistku Carrie vybrali jako úspěšnou ženu z davu. Dali jí sice několikrát najevo, že nedorostla výšky, na kterou jsou z rodné Itálie zvyklí, ale nakonec vše dobře dopadlo. I když vzájemná láska vyprchala, společného projektu, který se vkradl nejen do šatníků žen po celém světě, ale pronikl i do světa doplňků, bot a vůní, se nedokázali vzdát. A tak bok po boku tvoří dál, aniž by osobním nezdarem uštědřili ránu svému podnikání.

Domenico Dolce se narodil na Sicílii a právě tam mají i jednu ze svých honosných rezidencí. Na první pohled nenápadná vilka na útesu s výhledem na nekonečné moře bere dech. Uvnitř je ale stejně bláznivá a nesourodá jako jejich tvorba. Inspirujte se a dejte šanci barvám!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky