Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dokument o Schumacherovi: Diváci uvidí materiály, které ukáží jeho osobnost

Michael Schumacher
Michael Schumacher
Zdroj: Profimedia
Michael Schumacher

Patřil mezi hvězdy a nejslavnější jezdce Formule 1. Pak ale přišla tragická nehoda, která ho vyřadila ze života nejspíše navždy. I když se mu dostává té nejlepší lékařské péče, stará se o něj milující rodina, pilot už nikdy nebude schopný běžného života natož řízení vozu a závodění. Nyní přichází Netflix s dokumentem, který představí jeho život.

Pokud patříte mezi fanoušky legendárního jezdce a pilota Formule 1 Michaela Schumachera, pak jistě oceníte nový dokument, který budete moci zhlédnout na Netflixu. Nejen, že se dozvíte, jaký pilot opravdu byl, uvidíte nezveřejněné archivní záběry z jeho kariéry, ale také uslyšíte rozhovory s jeho kolegy z F1.

Michael patřil mezi ty nejlepší, byla tedy jen otázka času, než o něm vznikne film nebo dokument. Netflix ten svůj přinese divákům 15. září a bude mít téměř dvě hodiny. Fanoušci se v něm budou moci podívat nejen do zákulisí prostředí jezdců Formule 1, ale také si poslechnou vyprávění jeho kolegů o tom, jaký Schumacher doopravdy byl, jak přemýšlel a o čem snil. Uvidí dále nikdy nezveřejněné snímky ze života této legendy.

Legendární jezdec Formule 1 získal řadu cen

Koho by nezajímaly začátky sedminásobného mistra světa, který začínal v motokárových závodech a následně zvládl získat za svou kariéru neuvěřitelných 91 Velkých cen. Jeho nejúspěšnější roky byly ve stáji Ferrari v letech 1996 až 2006.

To, že bude dokument reálný, autentický a osobní, ukazuje, že na něm spolupracovala pilotova rodina. Ta se rozhodla poskytnout nikdy nezveřejněné fotografie a materiály, které světu ukážou, jaký Michael doopravdy byl a také poukážou na jeho osobnost. 

Ve filmu promluví jeho kolegové a přátelé jako bratr Ralf Schumacher, bývalý šéf Ferrari Luca di Montezemolo, ředitel FIA Jean Todt, vládce F1 Bernie Ecclestone nebo piloti Mika Häkkinen, Sebastian Vettel a David Coulthard.

Rodina se po nehodě obrnila hradbou mlčení

Dokument ukáže i detaily z nehody, která se mu stala na konci roku 2013 při lyžování v Alpách. Od té doby je pilot ve vážném stavu. Léčí se doma ve Švýcarsku. Prý se jen těžce pohybuje a komunikuje. Veřejnost ví o jeho stavu vemi málo, rodina se totiž obrnila hradbou mlčení a informace si nechávala pro sebe. Nyní konečně do dokumentu promluví.

„Díky vzácným rozhovorům, dosud neodvysílaným archivním záběrům a podpoře rodiny se podařilo ukázat všechny aspekty jeho vícevrstvé osobnosti. Tento dokument sleduje jeho cestu z motokárové dráhy v bývalém lomu až ke světové superhvězdě,“ stojí v oficiální tiskové zprávě. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU