Představitelka doktorky Michaely Quinnové Jane Seymour oslavila 15. února letošního roku sedmdesáté narozeniny. Jane nebyla jen herečkou této role, ale zahrála si například i Bond girl ve filmu Žít a nechat zemřít. Následně získala i ocenění Emmy a Grammy za seriál Na východ od ráje.

Roli doktorky Quinnové v podstatě herečka přijala, protože musela po rozvodu splácet velké dluhy. Naštěstí byl seriál velmi úspěšný, tudíž se jí to dařilo. Nakonec si za tuto roli odnesla dva Zlaté glóby.

Po ukončení seriálu hrála dál, možná si na ni vzpomenete z filmů jako Nesvatbovi či Villa Capri. Loni následoval snímek Děda, postrach rodiny, kde se objevily takové hvězdy jako Robert De Niro, Uma Thurman či Christopher Walken.

Zamilovala si ji i královna Alžběta II.

Jako doktorku Quinnovou si ji zamilovala i královna Alžběta II., která jí udělila Řád britského impéria. Také byla oceněna za práci s postiženými.

V soukromém životě jí to s muži příliš neklapalo. Pětkrát se vdala, vychovala čtyři děti a stala se silnou soběstačnou ženou. Navíc vypadá v sedmdesáti letech stále skvěle.

„Žádné z těch manželství jsem neukončila já, ale mé protějšky. Tím, že si našli někoho jiného,“ prozradila časopisu People krásná herečka.

Jejím parťákem v seriálu byl Byron Sully, kterého si zahrál Joe Landem. Ten se tímto seriálem proslavil a po jeho skončení si zahrál už jen druhotné role v televizních filmech jako Povstání strojů, Smrtící zásnuby nebo Pád Země. Svůj smysl pro humor ukázal v parodii Dr. Quinn, Morphine Woman.

Její seriálové děti ve světě filmu neprorazily

Za zmínku stojí i dospívající Matthew Cooper v podání Chada Allena. Šlo o chlapce, kterého se ujala doktorka Quinnová v době, kdy jejich matka zemřela na uštknutí chřestýšem. Ten se po ukončení seriálu objevoval na televizních obrazovkách už jen sporadicky. Zahrál si však epizodní role v seriálech Kriminálka Miami, Čarodějky, Dexter nebo Myšlenky zločince.

Poslední, kdo stojí za zmínku, byla Matthewa sestřička v podání herečky Jessicy Bowman. Ta si po seriálu zahrála i v celovečerním filmu navazujícím na seriál Doktorka Quinnová: Srdce na dlani. Za to si odnesla cenu Young Artist Award za nejlepší herecký výkon. Následovala role v komedii 50x a stále poprvé, ale v roce 2011 se po ní slehla zem.

Související články