O tom, že je chování Romana Ondráčka alarmující, se po Praze povídá již nějakou dobu. Vše ovšem vyvrcholilo v posledních dnech, kdy měl bývalý člen slavného dua Těžkej Pokondr napadnout některé ze svých známých na veřejnosti a dostat se s nimi do ostré roztržky. Na křtu nové desky Michala Davida to dokonce vyvrcholilo vyvedením na ulici a následně byl Ondráček hospitalizován v pražské Všeobecné fakultní nemocnici na psychiatrii. Tam ale podepsal revers a nyní se podle manželky Niny léčí ve vhodnějším zařízení.

Jeho hrubé jednání vyvolalo pochopitelně velmi negativní odezvu veřejnosti, a to navzdory tomu, že Roman Ondráček posléze přiznal, že se již několik let léčí s bipolární poruchou - psychickým onemocněním, které se projevuje mimo jiné nepříjemnými výkyvy nálad. Zastání nicméně našel u DJe Uwy, se kterým spolupracoval na několika projektech a roky se s ním zná.

Nyní už Roman Ondráček nemusí nic skrývat

“Je strašně jednoduché někoho odsoudit, ale mnohem těžší už je zamyslet se nad tím, proč se člověk nějak chová. S Romanem jsem spolupracoval a že se s ním něco děje, vím tak poslední rok a půl. Myslím, že to pro něj muselo být těžké a když to teď každý ví, určitě se mu muselo nesmírně ulevit, že už nemusí nic skrývat a může o tom mluvit na rovinu,” sdělil známý diskžokej pro Kafe.cz.

“Když má Roman to pozitivnější období, tak je s ním legrace, dokáže vymyslet spoustu skvělých nápadů. Bohužel ale jeho onemocnění má také svoji temnou stránku. Na jednu stranu je ale dobře, že se to projevilo “jen” takhle a nyní se mu snad konečně dostane pomoci, kterou potřebuje, protože to také mohlo dopadnout mnohem hůř. Mohl si třeba ublížit a místo toho bychom se všichni sešli na jeho pohřbu,” podělil se o mrazivou myšlenku DJ Uwa.

Sám DJ Uwa přitom moc dobře ví, jaké to je, být známou osobností s duševní nemocí. Od narození totiž trpí Tourettovým syndromem, který se projevuje především tiky. Ty jsou neznalými lidmi často mylně považovány za důsledek drogové intoxikace nebo opilosti.

Podle DJ Uwy potřebuje Ondráček podporu

“Kdyby měl Roman stejný problém jako já, tak bych mu milerád předal všechny rady, jak to udělat, aby mu bylo lépe. Takhle ale jediné, co pro něj všichni můžeme udělat, je přestat ho kritizovat a spíše mu vyjádřit podporu, aby se mohl dát do kupy a znovu se vrátit ke své práci. Český mediální rybníček je malý a měli bychom držet při sobě,” domnívá se DJ Uwa.

Podle známé postavy pražské klubové scény je možné, že za zhoršením psychického stavu Romana Ondráčka mohou stát těžkosti, kterým v uplynulých letech musel čelit. “To, že se před časem rozpadl Těžkej Pokondr, ho určitě muselo zasáhnout. Pak byl covid a ten na to také mohl mít vliv. Během něj se žádný hudebník nemohl naplno věnovat své práci, navíc mohl díky tomu čelit také finančním nepříjemnostem. Kdyby to s ním pořádně zamávalo, vůbec bych se nedivil,” dodal.

Související články