Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Udělejte z dioptrických brýlí přednost: Jsou ale pravidla, která je dobré znát

Streep Roberts
Streep Roberts
Zdroj: Pinterest
Prohlédněte si všechny fotografie (27)

Smáli se vám spolužáci, že nosíte brýle? Pořiďte si originální kousek, který doladí váš styl a vytřete jim zrak.

Kontaktní čočky jsou dílem českého vědce, Otto Wichterle dal v roce 1957 základ pro elegantní řešení očních vad. Zpočátku byly drsné a v oku dřely, ale postupným vylepšováním došly téměř k dokonalosti a dnes je na nich závislý téměř každý druhý. I přes jejich stále stoupající oblibu se lidé nevzdávají ani dioptrických brýlí. Ve chvíli, kdy děsivě vypadající kostěné obruby upadly v zapomnění a prostor dostaly nové materiály jako kukuřičný škrob, celulóza nebo silikon a začaly hrát živými barvami, stal se z nich hit a módní doplněk. A ani celebrity je neopomíjejí.

Oprah Winfrey

Úspěšná podnikatelka a moderátorka, která se z nuzných poměrů vypracovala mezi nejvlivnější lidi světa a je stále častěji spojována s prezidentskou kandidaturou, nedá na originální brýle dopustit. Nebojí se zdobení ani velkých rozměrů.

Meryl Streep

K úspěšné herečce patří brýle stejně neodmyslitelně jako tři oscarové sošky za filmy Kramerová versus Kramer, Sophiina volba a Železná lady. Nevnímá je jako překážku, střídá výrazné obruby s vrtanými kousky a nezdráhá se zkombinovat je s velkou večerní.

Nenápadně

Hvězda La La Landu Emma Stone, filmová Hermiona Emma Watson nebo akční hrdinka Wonder Woman Gal Gadot dávají přednost dioptrickým brýlím před čočkami ve chvílích volna. S minimem make-upu byste si je na ulici spletli se studentkou. Je milé vidět, že i hvězdy první velikosti jsou ve skutečnosti jako my.

Při výběru toho správného tvaru brýlí se vyplatí poctivě a dlouho zkoušet! Základním pravidlem je, že ke kulatému obličeji se hodí hranaté brýle a naopak obličej plný ostrých hran zjemní kulaté obroučky. Mladým dívkám budou slušet nenápadné brýle bez obrouček, starší ročníky se mohou odvázat a sáhnout po obroučkách, které nikdo nepřehlédne. V obličeji, který ztrácí stárnutím výrazné rysy, budou příjemnou dominantou. Nebojte se také odvázat při výběru barev, volte takové, které podpoří barvu vaší duhovky.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU