Ačkoli odborníci před různými půsty spíše varují, jelikož hrozí, že se zvrhnou v přehnané hladovění, spousta lidem tento druh hubnutí vyhovuje. Mezi milovníky hladovění se řadí například Daniel Hůlka.

Zpěvákovi se v minulosti podařilo shodit 30 kg a jeho návodem na hubnutí je tzv. South Beach dieta, která obnáší během prvního týdne vypít každý den jeden a půl až dva litry jemně perlivé vody a k tomu litr bylinkového čaje. Druhý týden je pouze zeleninový a následně se přechází na nízkotučnou stravu.

Zcela z opačného konce to vzal Štefan Margita. Operní pěvec má svůj osvědčený recept, díky kterému se mu vždy podařilo snížit váhu doslova zběsilou rychlostí a to díky zdravé a vyvážené stravě podpořené sportem, dostatečným pitným režimem a omezením soli.

Hanychová v žebříčku nezdravých diet vede

Ivana Chýlková pro změnu vsadila na krevní dietu a jídelníček sestavený na základě krevního rozboru.

Tato metoda by měla zjistit, co tělu škodí, a co mu naopak prospívá, a celý program dokonce pomůže upravit látkovou výměnu a snížit metabolický věk.

O boji s nadváhou ví své Patrik Hezucký. V okamžiku, kdy pro něj začal být náročný i běžný pohyb jako zavazování tkaniček či oblékání ponožek, rozhodl se využít dietu na bázi ketózy a potravinových doplňků.

Propagátorkou extrémního hladovění je trojnásobná maminka Agáta Hanychová. Influencerka razí teorii, že je nejlepší „nežrat“ a své tělo často trýzní nedostatkem potravy a energii pak dohání konzumací energetických drinků bez cukru.

Související články