Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Diane Kruger: Studená Němka? Ani náhodou.

Zdroj: Profimedia.cz

Plavovlasá německá kráska Diane Kruger (33) se ve filmu Quentina Tarantina Hanebný pancharti proměnila ve filmovou hvězdu i odvážnou špiónku. Jaká je ale v civilu?

Quentin Tarantino umí vyrábět hvězdy. Svěřte mu nesmělou začátečnici nebo obtloustlého pána za zenitem, a on je ve svých filmech promění přímo v kultovní osobnosti. To jeho zásluhou (a zásluhou jeho filmu Pulp Fiction) se z pozoruhodné, ale málo známé blonďaté herečky v černé paruce vyklubala mezinárodní sexbomba Uma Thurman. A v témže filmu dokázal fenomenálně vzkřísit skomírající kariéru Johna Travolty.

Nyní se mu dostala do rukou další plavovláska, Němka Diane Kruger. Tarantino ji obsadil do svého válečného filmu Hanebný pancharti. Světové veřejnosti se Diane zviditelnila už ve filmovém eposu Troja jako Helena, nejkrásnější žena starověkého světa, kvůli níž vypukla trojská válka. „Nebýt toho, nikdo o mně neví,“ připouští upřímně. Od té doby si zahrála ještě v jednom velkorozpočtovém trháku: po boku Nicolase Cage zazářila v dobrodružné podívané Lovci pokladů. A Quentin Tarantino ji ve svém filmu proměnil v oslnivou star říšské kinematografie, která pracuje jako špiónka pro spojence.

Diane Kruger

Tvář, která stojí za tisíce lodí

Diane vyrostla v městečku Algermissen v severním Německu. Pilně navštěvovala baletní školu, dokud jí sny o taneční kariéře nepřekazil ošklivý úraz nohy. Diane v té době byla teprve puberťačka a nešlo o jedinou ránu osudu, která ji tehdy potkala: její otec-alkoholik totiž odešel od rodiny a ona se musela začít starat o mladšího bratra.

Matka ji poslala na výměnný pobyt do Londýna, už jako patnáctiletá se pak Diane přestěhovala do Paříže, kde pomalu rozjela kariéru modelky. „Máma se nebála pustit mě z domu,“ konstatuje Diane. „Řekla mi jen, že pokud zaslechne jediné slovo o tom, že v Paříži vyvádím a nežiju jak se patří, jedu okamžitě domů. Takže jsem radši sekala dobrotu, protože jsem tam opravdu chtěla zůstat.“ (Dobrotu sekala opravdu důsledně: první alkoholický drink ochutnala až jako dvacetiletá.)

Til Schweiger, Brad Pitt, Diane Kruger, Quentin Tarantino

Dianiným prvním pařížským spolubydlícím byl homosexuální vizážista. Její matka z toho málem dostala infarkt. Doma v Algermissen se totiž žádní gayové nevyskytovali (nebo přinejmenším se ke své orientaci nehlásili). „Máma si vážně myslela, že gayové jsou nebezpeční, nebo že jsou to blázni. Pak se přijela podívat do Paříže a spřátelila se s ním tak, že je s ním v kontaktu dodneška,“ vzpomíná s úsměvem.

Po pěti letech modelingové práce v Paříži a v New Yorku se ale Diane na přehlídkových molech začala nudit. „Nenaplňovalo mě to. Chtěla jsem zkusit něco jiného,“ říká. Kariéru modelky pověsila na hřebík a na dva roky vstoupila do herecké školy. Skutečným průlomem v její herecké dráze se stal již zmíněný film Troja: uspěla v konkurzu, jehož se účastnilo na tři tisíce hereček. „Hledáme tvář, kvůli které by vyjely na moře tisíce lodí,“ řekli jí na castingu. „Viděli jsme spoustu tváří: některé by dostaly na moře stovku lodí. Jiné třeba pět set. Ale teprve vaše je ta pravá.“

Diane Kruger

Bílé šaty? Ne, dík!

Nyní Diane vážně uvažuje o tom, že by se na několik měsíců přestěhovala do Vancouveru – byť by to pro ni znamenalo, že nesežene žádnou zajímavou hereckou práci. Důvodem je její přítel, seriálový herec Joshua Jackson, který v Kanadě natáčí seriál Fringe. „Nezáleží mi na tom, kde spolu budeme žít,“ konstatuje Diane. „Nejsme nikam napevno připoutáni. Domov je tam, kde máte své blízké, a já bych mohla žít kdekoliv, pokud tam bude on.“ S Joshuou jsou spolu tři roky, o svatbě však zatím neuvažují. „Nemám žádné romantické svatební představy,“ prohlašuje Diane Kruger. „Bílé šaty, ani nápad. To není nic pro mě.“

Není divu: už jednou totiž byla vdaná, za francouzského herce a režiséra Guillauma Caneta. Jejich vztah ale skončil rozvodem. „Vzali jsme se, když jsem byla na divadelní škole. Byla to opravdová láska, čistá láska. Mám na něj krásné vzpomínky,“ ohlíží se Diane. Takže proč rozvod? „Protože jsme prostě dospěli ke konci. Odžili jsme si ten kus příběhu, který jsme měli strávit společně. Mám Guillauma ráda, ale tehdy prostě přišel čas se rozejít.“

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky