Fakta o princezně Dianě, která znají jen opravdoví znalci britské monarchie

Princezna Diana
Princezna Diana

Lady Diana Spencer byla ikonou své doby. Její odkaz přetrvává dodnes. Když se vzpomene její jméno, většina jmenuje několik málo známých informací. Diana měla neskutečně zajímavý život, který stojí za to probádat do hloubky. Co o ní ještě nevíte?

Pracovala v mateřské školce

O soukromých školách Montessori jste určitě slyšeli. Právě v takové pracovala i princezna Diana, než se seznámila s princem Charlesem a stala se jeho princeznou. Do stejné školy na přání Lady Di chodili i její synové Harry a William, tradice se nevzdává ani starší bratr dvojice, který do školky zapsal prince George a to samé plánuje i s Charlotte a Louisem. 

Chtěla se stát balerínou

V útlém věku se holčičky chtějí stát princeznami, Diana však měla jiný sen, toužila tancovat. Touhu jí roztříštila její výška. Když se chtěla přihlásit do taneční školy, bylo jí oznámeno, že je na balerínu příliš vysoká. 

Její sestra randila s princem Charlesem

Sarah Spencer s Charlsem randila ještě předtím, než začal románek s Dianou. Jejich vztah ukončil Charles poté, co Sarah práskla několik důvěrných informací tisku a následně Charlesovi hrdě ukázala novinový plátek. Když se dal dohromady s Dianou, Sarah jim lásku přála. Po jejich zasnoubení všem opakovala: ,,To já je seznámila. Jsem jejich Amor."

Dianiny svatební šaty jsou nejkopírovanější šaty na světě

Extravagantní svatební šaty princezny Diany i nadále zůstávají těmi nejslavnějšími a nejkopírovanějšími šaty v historii. Navrhla je dvojice David a Elizabeth Emanuelovi. Slonovinově zbarvené šaty z hedvábí byly osázeny 10 000 pravými perlami ručně všitými do látky, vlečka byla dlouhá přes 7 metrů.

Diana byla extrémně ochranářský typ

Harryho a Williama chránila před škrobeným životem britské smetánky a snažila se jim dopřát co nejnormálnější život. Do školy je vodila sama, když mohla, brala je na klasické výlety, nebála se s nimi jezdit taxíkem nebo autobusem. Chodili do fast foodů. Milovala je natolik, že párkrát využila svého statusu princezny, aby jim udělala radost. Jednou do domu pozvala Williamovy tři idoly - topmodelky Cindy Crawford, Naomi Campbell a Christy Turlington, aby ho přivítaly. William se štěstím nedokázal udržet. ,,Bylo mi asi 12 nebo 13 let a celý pokoj jsem měl oblepený jejich plakáty. Zrudl jsem jako rajče a nevěděl jsem, co mám říct, samou nervozitou jsem upadl ze schodů," přiznal úsměvně princ William.

Všem zasílala děkovné dopisy

Diana byla dobrotivý člověk a každému, kdo jí sebemíň pomohl nebo udělal radost, poslala obratem děkovný dopis. Toto gesto vštípila i svým synům. Jeden z děkovných dopisů prince Williama se dostal do aukce. Stálo v něm: ,,Děkuju za tu Bondovku. Bylo to úžasný. Děkuji. Brzy na viděnou. S láskou William." Dopis byl adresovaný šoférovi.

Měla zajímavé příbuzné

Říkalo se jí princezna z lidu, protože pocházela z poměrně normálních poměrů. I tak měla několik zajímavých příbuzných, například její nevlastní matka Raine byla dcerou známé spisovatelky Barbary Cartland. Její bratranec z druhého kolene byl americký herec Oliver Platt, s nimž se bohužel nikdy nesetkala. Byla také sestřenicí ze sedmého kolena herci Humphreymu Bogartovi.

Je pohřbena na malém ostrůvku v rodinném sídle v Althorpu

Její hrob je obklopen 36 stromy, každý za jeden rok jejího života. Ostrůvek v rodinném sídle v Althorpu, které leží poblíž anglického města Northampton, není zpřístupněn veřejnosti, přesto se pár fanouškům podařilo pořídit pár fotografií.

Princezna Diana

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky