Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Poslední fotografie princezny Diany z doby před tragickou autonehodou

Poslední minuty princezny Diany
Poslední minuty princezny Diany
Zdroj: Profimedia.cz
Poslední minuty princezny Diany

Dne 31. srpna 1997 princezna Diana a její přítel Dodi Al-Fayed opustili pařížský hotel Ritz a nastoupili do auta. To o několik desítek minut později havarovalo v pařížském tunelu Pont de l'Alma. Al-Fayed a řidič Henri Paul zemřeli na místě, Lady Diana podlehla svým zraněním v nemocnici. Tohle jsou poslední okamžiky před její smrtí.

Videozáznamy z hotelu Ritz z 30. a 31. srpna byly použity u soudu, který se 10 let po smrti Diany snažil najít opravdového viníka tragické nehody. Porota obvinila zesnulého řidiče z neúmyslného zabití pod vlivem alkoholu a léků na předpis.

Na záznamech je vidět princezna Diana a Dodi Al-Fayed, jak den před nehodou vstupují do zmíněného hotelu, kde strávili noc. Záznamy pochází z hotelových chodeb a výtahu, princezna Diana vypadá po boku svého milence šťastně. Hodiny na to zemřela.

O smrti princezny Dianě se toho za těch 22 let namluvilo či napsalo opravdu hodně, mnoho lidí se dokonce stále domnívá, že šlo o vraždu, kterou zinscenoval její bývalý manžel princ Charles. Teorií o motivu je spousta - Diana ho chtěla sesadit z trůnu a dosadit na něj svého syna, prince Williama; měla na něj špínu, která by mu zničila pověst; neodpustila mu nevěru a vztah s Camillou a plánovala ho očernit. Žádná z teorií se doposud nepotvrdila a zřejmě ani nepotvrdí.

Videozáznam z výtahu hotelu Ritz. Princezna Diana společně s Fayedem a ochrankou Videozáznam z výtahu hotelu Ritz. Princezna Diana společně s Fayedem a ochrankou Zdroj: profimedia

Poslední okamžiky, úsměvy a gesta princezny Diany si můžete prohlédnout v naší galerii.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU