Psal se rok 2006, byla zima a ze své kanceláře v pražské Lhotce vyšel podnikatel František Mrázek se svým synovcem. Ozval se výstřel. Kmotr padá k zemi a umírá. Šlo o práci profesionála. Policie sice tvrdí, že ví, kdo střílel, ale oficiálně se vraha nikdy nepovedlo vypátrat.

Policie vraždu vyšetřovala dlouhé měsíce, na nic ale nepřišla. Na to kdo vraždil, kdo vraždu objednal ani na důvod. Prý za to může fakt, že profesionál za sebou dokonale zametl stopy, ale ani lidi z vysokých míst neměli zájem na tom, aby se vražda objasnila.

Investigativní novinář Jaroslav Kmenta si však myslí, že měla jeho smrt spojitost s tehdejším premiérem Stanislavem Grossem. Je pravděpodobné, že Mrázek zemřel kvůli kompromitujícímu materiálu, který na tehdejšího politika měl. To nebylo žádné tajemství, že Mrázek měl na většinu politiků nejrůznější informace a materiály, díky nimž je držel v šachu. Co však bylo v kompromitujících materiálech na Grosse, se už nedozvíme. Kmenta však věří, že se na vraždě Mrázka podíleli vysoce postavení lidé.

Vražda Mrázka zůstane nejspíš navždy neobjasněna

"Těžko tak říct, zda se někdy případ vraždy Mrázka objasní, obzvlášť když bude už čtyři roky promlčen," obává se Kmenta v dokumentu České televize Polosvět veksláků.

Podle serveru Neovlivní policie moc dobře ví, kdo střílel. Jednalo se prý o nájemného vraha slovenské národnosti. Vraždu si objednaly dvě osoby, z nichž jedna uprchla, ale druhá zde stále žije a podniká. Kriminalisté tehdy jako jeden z hlavních motivů vyhodnotili tahanice o podnik zabývající se zpracováním olejnin. Pár dní před smrtí se totiž Mrázek kvůli tomuto podniku pohádal s obchodními partnery. Měla se o něj totiž začít zajímat Česká konsolidační agentura.

Mrázek tvrdil, že ho chce Krejčíř unést

Mrázek se obával, že ho chce někdo unést, mluvil o Krejčířovi, který měl údajně chtít, aby zemřel. Zda tomu tak bylo, se nedozvíme, protože Krejčíř je zatčen v JAR na pěknou řádku let. Jedno je ale jisté, při vyšetřování Mrázkovy vraždy odešlo od policejního sboru několik zkorumpovaných policistů. Nakonec byl nasazen i speciální vyšetřovací tým Tempus, ale ani ten neuspěl a vražda našeho nejslavnějšího mafiánského bosse vyšuměla do ztracena.

Pokud chcete o jeho životě vědět víc, pak sledujte seriál Devadesátky. Kromě něj nahlédnete pod pokličku i jiným gaunerům té doby. Co takhle Jonák a smrt jeho manželky? Nebo Běla a jeho honosná vila za milióny? Vše můžete vidět každou neděli večer na České televizi.

Související články