Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dětské pěvecké hvězdy 80. let: I dnešní čtyřicátníci měli své náctileté idoly

Josef Melen a Markéta Melenová
Josef Melen a Markéta Melenová
Zdroj: profimedia

Co dnes nejčastěji slyšíte z úst teenagerů? Jména mladých zpěváků, kteří dobyli svět, třeba Miley Cyrus (27) nebo Justin Bieber (25). Dětské hvězdy ale nejsou v šoubyznysu nic nového. Zavzpomínejte s námi na 80. léta...

Mandy proslavil skandál!

Vzpomínáte si na krásnou blondýnu z konce 80. let, jak se nakrucuje v sexy pruhovaném oblečku a zpívá I Just Can´t Wait? Ano, správně! Tehdy sedmnáctiletá modelka Amanda Louise "Mandy" Smith (49) nazpívala svůj první singl. Její začátky však byly mnohem peprnější. S modelingem začala už jako dítě a ve 13 letech se zamilovala do baskytaristy slavných Rolling Stones, Billa Wymana (83). Vztah nezletilé dívky a o 34 let staršího muzikanta pochopitelně dlouho propíral bulvární tisk. Pár tento tlak ale vydržel... Když bylo Mandy devatenáct, vzali se a žili spolu ještě další dva roky. V té době už měla Mandy rozjetou kariéru i jako zpěvačka – zmíněný singl I Just Can´t Wait ji v roce 1987 odstartoval.

Pak následovaly tři světově veleúspěšné písničky Victim Of Pleasure, Boys & Girls a Do You Wan´t Me Baby, všechny vyšly na albu Mandy v roce 1988.

Rychlý vzestup, rychlý pád

Rychle nabytá sláva je však pomíjivá, a tak s nástupem 90. let přestal být o krásnou Mandy zájem. Ještě pár let pracovala jako modelka, nakonec se chopila nového oboru – pracuje jako vizážistka u filmu. Pokud jde o soukromý život, i v něm si na štěstí musela počkat. Vyšlo jí až třetí manželství s Ianem Mosbym, s nímž má syna Maxe Harrisona (18).

  Zdroj: Profimedia.cz

Malá zrzka Tiffany

Ve stejném roce jako Mandy zazářila na druhé straně oceánu zrzavá dívka jménem Tiffany. Její stejnojmenné album sklidilo obrovský světový úspěch. U Tiffany Renee Darwish (48), jak se zpěvačka celý jménem jmenuje, však nešlo jen o pouhý záblesk slávy. Zpívala už odmalička, první velký úspěch se dostavil už v deseti letech, kdy začala vystupovat s country zpěvákem Jackem Reevsem. Hvězdná kariéra, kdy Tiffany zpívala jeden hit za druhým a její turné po Spojených státech lámalo rekordy v návštěvnosti, ovšem také začala na počátku 90. let stagnovat. Objevily se jiné mladé star, navíc se Tiffany provdala za herce Bulmara Garciu a narodil se jí syn Elijah (27).

Klidný návrat

Do šoubyznysu se vrátila v roce 2000, kdy natočila album Color Of Silence. Od té doby se věnuje nejen zpívání, ale i hraní v televizních seriálech. V roce 2003 se rozvedla s prvním manželem a o rok později znovu provdala za Benna George.

Zdroj: Profimedia.cz

Debbie Gibson, hvězda na Broadwayi

Se jménem Tiffany je spjato ještě jedno, na které si možná vzpomenete. Ve stejnou dobu totiž ve světě zářila i mladá zpěvačka Debbie Gibson (49). Na rozdíl od Mandy, která bodovala hlavně zjevem, a své kamarádky Tiffany, která byla hlavně interpretkou, oslnila svět svým všestranným talentem – písničky si totiž skládala zcela sama.

Hitem se stal hned první singl Only in My Dreams, debutové album Out of Blue bodovalo v hitparádách celého světa stejně jako tři následující. Pak se Debbie začala věnovat více herectví a tanci – účinkovala v televizi, mihla se i ve filmu, ale především zářila na Broadwayi, kde je dodnes. V roce 2006 vyšlo album jejích duetů s Jordanem Knightem s názvem Love Songs. Muzice a divadlu Debbie obětovala i rodinný život – je svobodná, bezdětná, žije s hercem Darrenem Dayem.

Zdroj: Profimedia.cz

Česká trojka – Horňák, Melen a Darinka

Když se řekne dětské pěvecké hvězdy 80. let, jistě si všichni vzpomeneme na ty naše. Mnohé z dívek se tehdy probouzely a usínaly s hity Pavla Horňáka (51) Kotě, Tričko či Kdo ví. Ještě mladší ročníky řádily na školních diskotékách na písničku Pepy Melena (46) Né, pětku ne! a starší dámy zase slzely při duetu nedávno zesnulého Karla Gotta s roztomilou blonďatou Slovenkou Darinkou Rolincovou (47).

Dnes je z Darinky Dara Rolins a jako jediná z těchto tří pop hvězdiček se v šoubyznysu opravdu prosadila. Pavel Horňák celkem rozumně pověsil zpívání na hřebík a úspěšně se věnuje právnické profesi, Josef Melen se díky proříznuté puse živí jako moderátor. A naše potomky teď baví skupina sestavená z pěti „náctiletých“ dívek 5Angels a mladičké hvězdy ze SuperStar.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU