V pohádce o životě zpěvačky Lucie Bílé (42) se princové sice vyskytují, ale dosud žádný to zatím nedotáhl až k happyendu zvanému „žili šťastně až do smrti“. Dříve či později znovu nasednou na svého bílého koně a zbaběle odcválají do dáli. S tím zatím posledním, jménem Václav Noid Bárta, to už už vypadalo hodně nadějně, 1. září však ohlásili svůj rozchod. Proč má Lucie Bílá takovou smůlu v lásce? Důvodů může být celá spousta.

1) Protože je úspěšnější než její muži

Vedle největší české pěvecké superhvězdy si málokdo dokáže připadat jako skutečný chlap. Zvlášť, pokud stejně jako ona pracuje v hudební branži: pak se mu snadno může stát, že jeho vlastní úspěchy jsou považovány za dílo jeho vlivné partnerky. Vedle producenta Petra Kratochvíla začínala jako vycházející hvězdička, když ho ale přerostla, opustil ji. „Vím, že jsem silná, a vždycky si jdu za svým cílem. A dosáhnu ho. Jsem takový chlapák, kterej umí zasadit strom, postavit dům a postarat se o celou vesnici. A nechci taková být. Moc dobře vím, že mi to ubližuje,“ konstatuje Lucie Bílá.

2) Protože o svých mužích moc mluví

Zdrženlivost opravdu není její silná stránka: její rozhovory z posledních let přímo překypovaly líčením idylky, kterou prožívala s Václavem Bártou. „Celý život jsem hledala partnera nebo lásku, která by mě naplnila a bez níž nemohu fungovat. Pořád si ze mě dělala legraci, vždycky se ukázala, a řekla: To jsem já. Pak utekla někam za roh a udělala na mě dlouhý nos. A teď na Maledivách jsem najednou slavila roční výročí svatby s někým, kdo je na mě pořád stejně hodný jako před čtyřmi lety, kdy jsme spolu začali žít. Jeli jsme tam i s chlapečkem, který má Vendu hodně rád.“ O dalším expartnerovi Petru Kratochvílovi prozradila ještě intimnější detaily: „V Římě jsme se poprvé políbili a řeknu vám, Řím je to správné město pro první milování.“

3) Protože se za nimi nechce stěhovat

Vybudovala si rodinný dům poblíž rodičů v rodných Otvovicích, a tam hodlá zakotvit už napořád. Je jasné, že za žádným mužem už nepůjde světa kraj. „Bydlela jsem ve třinácti podnájmech. To ve mně vypěstovalo touhu bydlet ve svém. Tam, odkud už nemusím odcházet. Jsem pro trvalé hodnoty a věřím, že tohle stěhování bude poslední,“ prohlásila před nastěhováním do domu v Otvovicích.

4) Protože na ně spěchá s dítětem

V posledních letech pod tlakem biologických hodin možná až příliš mluvila o tom, že by chtěla ještě jedno dítě. Podle svého vyjádření pro něj dokonce měla připravený (byť nezařízený) druhý dětský pokoj.

5) Protože si své štěstí někdy jen nalhává

„Všechno to bylo ve zmatku a je mi líto, že mi někdo nezalomcoval rameny a neřekl: Proč to děláš?“ komentovala svou první svatbu s pozounistou Stanislavem Penkem. Jejich manželství skončilo už po několika měsících. „Zazmatkovala jsem a než jsem nalepila svatební fotky do alba, tak mi došlo, že je to špatně.“

6) Protože je svým vlastním výtvorem

I když Lucie Bílá začínala jako naivní švadlenka, postupně se vlastními silami proměnila ve skutečnou dámu. Žádný muž po jejím boku si nikdy nemohl přisvojit funkci Pygmaliona, který ji k jejím úspěchům dovedl za ručičku. „Protože ona si dělá, co ji baví. Kdysi to bývala dračice, vedla absolutně bohémský život… Až postupně se z ní stávala dáma a výsledek je vidět dnes,“ říká o ní skladatel Ondřej Soukup.

7) Protože její vztahy řeší celý národ

Ať Lucie Bílá udělá cokoliv, okamžitě se to objeví na titulních stránkách bulváru. A expertem na její milostný život je každá drbna ze samoobsluhy. „Nedávno mi psala nějaká paní, ať se probudím, že ten kluk pro společnost nic neznamená. Já jsem jí odepsala: Ale on znamená pro mě všechno na světě,“ řekla před časem o Václavu Bártovi.

8) Protože říká nahlas své názory

Žena, která se hodně nahlas angažuje v politice – to spoustě mužů pořád ještě nepřipadá moc sexy. A Lucie Bílá se nikdy netajila svými sympatiemi k ODS a k „panu profesorovi“ Václavu Klausovi.

9) Protože je příliš bohatá

A navíc nemá problém s tím, rozdávat těm, které má ráda, drahé dárky. Pokud jí to muž po jejím boku nemůže oplatit, snadno se může cítit poněkud zahanben.

10) Protože zpívání je u ní na prvním místě

A jsme zase u toho: každý muž v jejím životě se musí smířit s tím, že bude žít v jejím stínu, a že na prvním místě u ní vždycky bude práce. „Pravděpodobně mě už sežralo povolání – jestli něco musím v životě oželet, tak je to asi opravdu partnerský vztah. Stejně ti chlapi se mnou šťastní být nemůžou,“ říkala už v roce 2003.