Denisa Cziglová se proslavila účastí v kulinářské reality show MasterChef Česko. Úspěšná foodblogerka a kuchařka bohužel poslední roky bojovala s formou zákeřné rakoviny, která se jí nakonec stala osudnou.

Ačkoliv se Denisa nevzdávala a dělala vše proto, aby nemoc porazila, nakonec se jí to nepovedlo. Zdrcující zprávu zveřejnila rodina na jejím instagramovém profilu v úterý 2. dubna.

„Tyto řádky se nepíší lehce, ale naše Deniska dnes prohrála svůj boj s těžkou nemocí a bila se statečně, až do samého konce. Naše bolest je veliká, ale upřímně věříme, že už je jí lépe. Děkujeme všem Denisčiným kamarádkám a kamarádům, za neskutečný zájem, podporu a pomoc při péči o ní. Neznáme nikoho, kdo by měl kolem sebe tolik opravdových a aktivních přátel jako ona, ta péče nás celou dobu neskutečně dojímala. Dodávali jste celé naší rodině sílu do každého dalšího dne, byly to pro nás nejhorší chvíle života a hodně těžký boj se zákeřnou a zlou nemoci. Díky vám všem, kteří jste se snažili Denisce ty poslední měsíce a dny zpříjemnit a ulehčit. Děkujeme také andělům z domácího hospice ze Zahradnikové, za neskutečnou pomoc v těchto chvílích, díky vám všem jsme to zvládli a Deniska mohla být v pohodlí domova až do úplného konce. Sbohem lásko naše, nikdy na tebe nezapomene, teď už odpočívej. Tvoje milující rodina,“ píší příbuzní ve smutečním oznámení.

Vše zjistila po epileptickém záchvatu

Denisa Cziglová se o své nemoci dozvěděla v roce 2014, kdy měla pár měsíců před svatbou. Vše začalo tím, že dostala silný epileptický záchvat a zkolabovala.

Lékaři jí pak udělali kompletní vyšetření a objevili obrovský nádor na mozku. Denisa následně podstoupila čtyři operace a měla pokračovat další léčbou. Tu se ale rozhodla odmítnout a věřila, že díky správné životosprávě se rakovina nevrátí.

„Všechno jsem ale odmítla a rozhodla jsem se jíst zdravě, že vynechám cukr a maso. Mám daleko víc energie, drží to a nejsem nemocná,“ říkala v prvních dílech MasterChefa 2019.

V té době Cziglová věřila, že nemoc porazila, bohužel se ale nádor v roce 2023 vrátil a navíc v mnohem agresivnější verzi.

„Výsledky z histologie naneštěstí potvrdily to, čeho jsme se všichni nejvíc obávali. Evžen v hlavě se přeměnil ze stage 3 na stage 4 Glioblastom. Jedná se o jeden z nejagresivnějších nádorů,“ napsal tehdy Denisin manžel Roman.

Další nadějí Denisy byla klinika v Izraeli a Roman se rozhodl, že pro svou milovanou Denisu uspořádá sbírku.

Dvojnásobná maminka podstoupila operaci mozku a zdálo se, že se vše obrací k lepšímu. Krátce před loňskými Vánoci ale Denisa zjistila, že léčba nezabírá tak, jak měla a jak si všichni přáli.

Cziglová na svém Instagramu v posledních měsících už poté převážně dokumentovala, jak se její stav zhoršuje.

Začala mít problémy nejenom s řečí, k tomu se přidaly také potíže se zrakem, sluchem i s pohybem.