Dcera četníka ze Saint Tropez milovala zrůdu

Dcera četníka ze Saint Tropez milovala zrůdu

Možná si vzpomenete na krásnou blondýnku, která si střihla roli dcery cholerického četníka Cruchota. Herečka Genevieve Grad si zahrála v mnoha snímcích, o jejím osobním životě se toho ale moc neví.

Nevinná tvář, ale svůdný pohled. Genevieve už v 15 letech uhranula televizní tvůrce a brzy se objevila po boku hvězd jako Jean Marais nebo Louis de Funes. V lásce ale dlouho tápala.

V náručí Mr. Universe

Rodilá Pařížanka se od dětství toužila stát tanečnicí, ale v roce 1959, kdy jí bylo patnáct let, si jí náhodu všiml filmový producent a nabídl jí práci v Římě. Otec, který se živil jako typograf v novinách, zprvu nechtěl mladičkou dceru pustit na tak dalekou cestu, ale nakonec si dal říct. První účinkování Genevieve před kamerou se dodnes nedochovalo, ale rozhodně nešlo o marnou námahu. Díky tomu dostala v roce 1961 roli v dramatu Jedna noc na pláži a ještě ve stejném roce se objevila v dobrodružném filmu Kapitán Fracasse, kde hrál Jean Marais a Gérard Barray.

Další zajímavou příležitost dostala v roce 1963 ve filmu Sandokan opět v akci, kde sekundovala Stevu Reevesovi. Tento dnes už zapomenutý Američan patřil mezi první akční hrdiny. Kulturistu, který se pyšnil bicepsy o obvodu 46 centimetrů a titulem Mr. Universe, zažil v 60. letech několik let filmové slávy a stal se hlavním vzorem pro Arnolda Schwarzeneggera.

Útěk od milence

V roce 1964 jí o vlásek unikla role Angeliky, ale smutnit nemusela. Ve stejném roce se poprvé objevila jako Nicole Cruchotová v komedii Četník ze Saint Tropez. Šíři svého talentu dokázala i tím, že nazpívala ústřední píseň Douliou Douliou Saint Tropez. Zahrála si ve dvou pokračováních četnické série, ale účast v dalších dílech už odmítla kvůli vyčerpání. Stále více si uvědomovala, že herectví ji tak zcela neuspokojuje.

Počátkem 70. let navázala vztah s Igorem Bogdanovem, a přestože s ním v roce 1976 zplodila syna Dimitriho, nikdy si ho nevzala. Počátkem 80. let od něj utekla a s odstupem času lze říci, že udělala dobře. Igor nyní spolu s dvojčetem Griškou platí ve Francii spíše za tragikomické postavičky. Oba vystudovali fyziku a platili za geniální mozky. Sami o sobě rádi prohlašovali, že pocházejí z prastarého ruského šlechtického rodu a od 70. let se vrhli na dráhu televizních celebrit. Později se dostali do podezření, že své vědecké práce zfalšovali. V současnosti kvůli desítkám plastických operací a obličejových implantátů připomínají spíše lidské zrůdy.

Genevieve v půlce 80. let pověsila herectví na hřebík a publicitě se úzkostlivě vyhýbala. Věnovala se obchodování se starožitnostmi a práci produkční v televizi. Na jaře 1993 se po jedenáctileté známosti vdala za architekta Jeana Guillaumeho. Potomka s ním ale nemá.
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek