David Rauch z Boty jménem Melichar dnes: U filmu zůstal, ale nepoznali byste ho

David Rauch
David Rauch

David Rauch se proslavil před téměř čtyřiceti lety legendární rolí Radima ve filmu Bota jménem Melichar. Co ale bývalý herec dnes dělá a čím se živí?

Snímek Bota jménem Melichar byl jedním z prvních počinu Zdeňka Trošky. Už tehdy mladý režisér ukázal, jak veliký je jeho potenciál a jaký má cit na výběr herců do hlavních postav.

Jedinečná šance

Troška si jako aktéry do filmů vybíral převážně studenty herectví, a všichni věděli, že dostali jedinečnou šanci zazářit. Pro většinu z nich to byla první role, kde měli možnost ukázat svůj talent široké veřejnosti.

David Rauch se příležitosti chytil všemi deseti a jeho Radim Dochleba je dones u diváků oblíbený. Pro herce to byla ale na dlouho dobu poslední role! Co se s ním pak stalo?

David Rauch se poprvé postavil před kameru v sedmnácti letech, potom měl ale téměř dvacetiletou pauzu. Po letech mimo svět showbyznysu si znovu zahrál až ve filmu Sklapni a zastřel mě a objevil se i v komedii Perfect Days režisérky Alice Nellis.

Málokdo ví, že sice Rauch zmizel z obrazovek, od kamer a filmů se však daleko nevzdálil. Bývalý herec se totiž postavil na druhou stranu barikády a dnes je úspěšný producent a asistent režie.

Rauch je dnes více za kamerou, než před ní

David Rauch se spolupodílel na režii kupříkladu u filmů Martin a Venuše, Lidice a Kolja. Jako výkonný producent má na kontě mimo jiné i vydařené komedie Přijde letos Ježíšek?, Bobule, Vratné lahve, Ten, kdo tě miloval a pohádku Tři bratři.

Díky dlouhé pauze mimo showbyznys si jméno kdysi slavného herce už dnes málokdo vybaví. Film Bota jménem Melichar, je ale i po necelých čtyřiceti letech stále trhák, a Davidův legendární Dochleba tak dál září.

Rauch je však ve své práci režiséra velmi spokojený a nevypadá to, že by mu nijak vadila nevydařená herecká kariéra. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky