Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

David Rauch z Boty jménem Melichar dnes: U filmu zůstal, ale nepoznali byste ho

David Rauch
David Rauch
Zdroj: Facebook, CSFD
David Rauch

David Rauch se proslavil před téměř čtyřiceti lety legendární rolí Radima ve filmu Bota jménem Melichar. Co ale bývalý herec dnes dělá a čím se živí?

Snímek Bota jménem Melichar byl jedním z prvních počinu Zdeňka Trošky. Už tehdy mladý režisér ukázal, jak veliký je jeho potenciál a jaký má cit na výběr herců do hlavních postav.

Jedinečná šance

Troška si jako aktéry do filmů vybíral převážně studenty herectví, a všichni věděli, že dostali jedinečnou šanci zazářit. Pro většinu z nich to byla první role, kde měli možnost ukázat svůj talent široké veřejnosti.

David Rauch se příležitosti chytil všemi deseti a jeho Radim Dochleba je dones u diváků oblíbený. Pro herce to byla ale na dlouho dobu poslední role! Co se s ním pak stalo?

David Rauch se poprvé postavil před kameru v sedmnácti letech, potom měl ale téměř dvacetiletou pauzu. Po letech mimo svět showbyznysu si znovu zahrál až ve filmu Sklapni a zastřel mě a objevil se i v komedii Perfect Days režisérky Alice Nellis.

Málokdo ví, že sice Rauch zmizel z obrazovek, od kamer a filmů se však daleko nevzdálil. Bývalý herec se totiž postavil na druhou stranu barikády a dnes je úspěšný producent a asistent režie.

Rauch je dnes více za kamerou, než před ní

David Rauch se spolupodílel na režii kupříkladu u filmů Martin a Venuše, Lidice a Kolja. Jako výkonný producent má na kontě mimo jiné i vydařené komedie Přijde letos Ježíšek?, Bobule, Vratné lahve, Ten, kdo tě miloval a pohádku Tři bratři.

Díky dlouhé pauze mimo showbyznys si jméno kdysi slavného herce už dnes málokdo vybaví. Film Bota jménem Melichar, je ale i po necelých čtyřiceti letech stále trhák, a Davidův legendární Dochleba tak dál září.

Rauch je však ve své práci režiséra velmi spokojený a nevypadá to, že by mu nijak vadila nevydařená herecká kariéra. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky