Začátky vztahu Davida Prachaře a Lindy Rybové nebyly jednoduché. Hrdličky zprvu bydlely v maličkaté garsonce v Nuslích.

Dvojici se ale postupně narodily tři děti a bylo potřeba vymyslet, kam velikou rodinu přemístit, jelikož v jedné místnosti jim bylo čím dál více těsno.

Nakonec dvojici padl do oka rozpadlý mlýn v Malých Lečicích. Zchátralý objekt tehdy Prachař se svou družkou koupili za pouhých 600 000 Kč a postupem let ho společnými silami přebudovali na krásný a útulný domov.

Opravit obří nemovitost nebyl zrovna jednoduchý úkol a bylo potřeba získat finance na rekonstrukci. Prachař s Rybová využili nejen klasickou hypotéku, ale také půjčku od kamarádky a kolegyně z branže, herečky Ivany Jirešové.

K rozhodnutí přestěhovat se na venkov herce vedla nejen touha po větším prostoru, ale také klidné prostředí a čerstvý vzduch.

Ideální prostředí pro výchovu potomků ovšem neslo i stinnou stránku, a to dojíždění na kšefty a do divadla.

Investice do pražského bytu

„Třicet pět kilometrů, pak kousek po Strakonické, za půl hodiny jste v divadle. Jen při kratších pauzách přes den se nevyplatí jet domů,“ vysvětlil kdysi Prachař webu ahaonline.cz.

Podle informací Expresu si manželé právě z tohoto důvodu měli před časem pořídit byt 3 plus 1 v centru Prahy za necelých osm milionů korun.

„Byt se jí líbil dispozičně i cenově. Je družstevní a jde o velice dobrou investici. 891 338 korun zaplatili z vlastních finančních zdrojů, zbytek financovali prostřednictvím hypotéky. Pět milionů k tomu zaplatili bývalým majitelům a skoro dva miliony korun museli zaplatit družstvu za dluh bývalých majitelů,“ prozradil zdroj zmíněného webu.

V případě potřeby tak Prachař s Rybovou mají v hlavním městě opět azyl a nemusí se po kšeftech vždy vracet domů na vesnici, jak tomu bylo poslední roky.

Linda Rybová a David Prachař se původně seznámili v divadle. Rok byli pouze přátelé, brzy ovšem mezi nimi přeskočila jiskra a z pracovního vztahu se stal milenecký.

Když se románek s tehdy ještě ženatým hercem provalil, prošla si Linda peklem, jelikož byli Prachař s Danou Batulkovou jeden z nejstálejších párů českého showbyznysu a Rybové fanoušci nemohli odpustit, že odvedla zadaného muže od rodiny.

Že nešlo pouze o milostné vzplanutí světu dvojice dokázala v roce 2003 nečekanou svatbou. Krátce nato se jim narodila dcera Josefína, rok poté Rozárka a o tři roky později syn František.

Související články